Meble do łazienki – jak zaprojektować wnętrze?

Łazienka jest miejscem wykonywania czynności higienicznych i relaksu, dlatego w jej aranżacji liczą się kwestie praktyczne oraz estetyczne. Najlepiej sprawdzają się ponadczasowe rozwiązania, które prezentują się atrakcyjnie i wzbudzają zainteresowanie bez względu na zmieniające się trendy. Właśnie takie są meble do łazienki w nowoczesnym stylu. Jakie meble są potrzebne w łazience?

Meble łazienkowe – wyposażenie pod umywalkę

Meble łazienkowe pod umywalkę to różnego rodzaju szafki, które pozwalają na wygodne zagospodarowanie przestrzeni na kosmetyki oraz przybory toaletowe. Bogata gama wariantów sprzyja zaprojektowaniu wnętrza zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Dostępne są nowoczesne meble do łazienki z wysuwanym szufladami lub drzwiczkami i półkami wewnątrz. Przed dokonaniem wyboru zastanów się, co chcesz przechowywać w szafce. Model z drzwiczkami i wysoką półką umożliwi schowanie pojemników ze środkami czystości.

Do wyboru są szafki stojące na nóżkach, zabudowane do poziomu posadzki oraz wiszące. Możesz zdecydować się na szafkę zintegrowaną z umywalką lub odrębny model. W przypadku szafek zintegrowanych rant jest zwykle wąski, co nie pozwala na ustawienie na nim kubka ze szczoteczkami do zębów i innych akcesoriów. Jeżeli zdecydujesz się na umywalkę nablatową, wybierz szerszą szafkę, a zyskasz komfortową przestrzeń. Stylowe nowoczesne meble łazienkowe to funkcjonalne i eleganckie rozwiązanie.

Meble do łazienki nowoczesne – dodatkowe szafki

Oprócz szafki pod umywalkę przydadzą się również dodatkowe szafki do przechowywania kosmetyków, ręczników i innych akcesoriów. Wśród propozycji znajdują się szafki wiszące, które doskonale sprawdzają się w niedużych łazienkach, w których trudno wygospodarować miejsce na wstawienie kolejnego elementu wyposażenia. To praktyczne meble do łazienki – nie przytłaczają pomieszczenia i zapewniają dodatkowe miejsce na rozmaite rzeczy. Umieszcza się je mniej więcej na poziomie wzroku, tak aby swobodnie sięgać po kosmetyki.

Kolejną propozycję stanowią wąskie meble łazienkowe, które są montowane na posadzce lub zawieszane nieco ponad nią. Modele takich szafek wyglądem przypominają słupki ze względu na niewielką szerokość. To również korzystne rozwiązanie w łazienkach, gdzie możliwości zagospodarowania przestrzeni są ograniczone. Szafki mają różną wysokość – najczęściej między 150 a 200 cm.

Nowoczesne meble do łazienki – szafki lustrzane

Wielkość łazienki, indywidualne upodobania i projekt aranżacji to czynniki, które wpływają na wybór mebli. Starannie zaprojektowane nowoczesne meble łazienkowe znajdziesz na stronie Grupamo.pl/meble-do-łazienki, a wśród nich szafki lustrzane. W małych łazienkach fantastycznie zastępują klasyczne lustro, gdy zamontuje się je nad umywalką. Mogą też pełnić funkcję dodatkowej przestrzeni do przechowywania rzeczy, która odbija światło, a to powoduje optyczne powiększenie wnętrza. Projektów mebli do łazienki jest wiele, dlatego każdy może stworzyć wymarzoną aranżację.