Jaki powinien być wózek dla dziecka na zimę?

Nie straszne Ci zimowe spacery? Chcesz wybrać się z noworodkiem w najróżniejsze miejsca? Postaw na odpowiedni wózek i ciesz się nieograniczonymi możliwościami. Wyjdź z domu nawet przy minusowych temperaturach i pokaż dziecku otaczający świat w najlepszy sposób. Przedstawiamy czym powinny wyróżniać się wózki dla dzieci przeznaczone na sezon zimowy.

Przestronna gondola i duże kółka

Zimą zapewnienie ciepła wymaga nałożenia kilku warstw ubranek i zastosowania grubszego śpiwora. Dlatego też w wózkach zimowych kluczowa jest przestronna gondola. Większa niż w wózkach na lato sprawia, że nawet grubiej ubrane pociechy mają zagwarantowaną odpowiednią ilość miejsca. Pozwala to na ewentualną zmianę pozycji.

Sezon zimowy to nie tylko niska temperatura powietrza, ale również śnieg i woda znajdujące się na chodnikach. Wózki wyposażone w duże kółka z bieżnikowanymi oponami umożliwiają pokonywanie wszystkich przeszkód i doskonale radzą sobie z poruszaniem po mokrym podłożu. Wózek stale ma zagwarantowaną wysoką przyczepność i można bardzo łatwo nim kierować. Większe kółka to także lepsza amortyzacja. Jazda po nierównym podłożu nie wpłynie zatem na komfort malucha. Dziecko nadal będzie mogło spać wewnątrz.

Zabudowana i ocieplona konstrukcja

Kolejnym istotnym aspektem, który warto sprawdzić przy wyborze wózka, jest zastosowane ocieplenie kołyski, w której znajdzie się maluch. W wózkach zimowych całą kołyska powinna być wyłożona izolowanym materiałem i posiadać wyższe boki, aby ochronić przed mroźnym wiatrem.

Zimą przydają się także dodatkowe elementy, jak folie przeciwdeszczowe czy możliwość zamknięcia kołyski. Nagłe opady deszczu czy śniegu nie będą stanowiły dzięki temu problemu i maluch otrzyma odpowiednią ochronę.

Dobrze wykonany i pochodzący z renomowanego sklepu

Rodzice, którym zależy na tym, aby maluch miał zagwarantowane najlepsze warunki podczas spaceru, powinni zainwestować w solidne wózki. Dopłacenie do wyższej jakości pojazdów gwarantuje doskonałe rezultaty i sprawia, że możliwe jest korzystanie z takowych przez długi czas. Wózek nawet po całym sezonie zachowa świetną prezencję i pełną sprawność.

Plusem postawienia na najlepsze sklepy jest możliwość wybierania z bogatej oferty. Każdy wózek dziecięcy w renomowanych firmach wyróżnia się doskonałym wykonaniem, a także spełnia wszystkie normy. Konstrukcje na sezon zimowy pozwalają cieszyć się ochroną najmłodszych przed zimnem i możliwością wygodnego spacerowania. W razie potrzeby można także dokupić dodatkowe gadżety, które wpłyną na funkcjonalność pojazdu.