Komu nie pasuje grzywka na prosto?

Grzywka na prosto jest świetną sprawą. Należy jednak dopasować ją do swojego stylu życia, jak i także do swoim przyzwyczajeń. Warto rozważyć wszelkie argumenty przemawiające zarówno za grzywką, jak i także przeciw niej, zanim się zdecydujemy na cięcie.

Grzywka nas odmieni

Grzywka na prosto to naprawdę mały element. Pomimo tego zmienia naprawdę wiele. Szczególnie, że możemy ją nosić na bardzo wiele sposób. Jej pojawienie się sprawić może, że nasz wygląd się zmieni diametralnie, a my poczujemy się lepiej czy też niestety gorzej. Także jest taka ewentualność. Zanim się zdecydujemy na cięcie, to pamiętajmy o tym, że kształt naszej twarzy ma kolosalne znacznie. Poza samym kształtem twarzy, z którym pomoże nam fryzjer, powinnyśmy się zastanowić, czy grzywka pasuje rzeczywiście do naszego stylu życia, sposobu czesania, nawyków, jak i także nawet pozycji, w której śpimy. Musimy przyznać, że czynników, na które musimy zwrócić uwagę jest naprawdę sporo.

Jaką mamy teksturę włosów?

Takie pytanie o teksturę włosów zadać sobie powinna absolutnie każda dziewczyna, która się chce skusić na grzywkę. Chodzi przede wszystkim o kędzierzawe włosy, których nie lubi raczej grzywka. Dla tych, którzy nie wiedzą za bardzo czym są włosy kędzierzawe, to są to wijące włosy, poskręcane o dosyć sztywnej karbowanej powierzchni.

Takie włosy oczywiście są jak najbardziej do ogarnięcie i nawet gdy nasze włosy nie sprawdzają na co dzień wielkich trudności, to weźmy pod uwagę, że grzywka jednak będzie krótszą partią naszych włosów.  

Jej obcięcie sprawi, że włosy się staną lżejsze, a tym samym ich faktura naturalna wybije jeszcze mocniej. Wówczas może tak być, że grzywka będzie niestety elementem uciążliwym fryzury, w który to będziemy musiały włożyć naprawdę sporo wysiłku.

Już nie wspominamy nawet o warunkach atmosferycznych, szczególnie wilgoci, która kędzierzawość oraz także niesforność włosów podkreśli jeszcze bardziej. Zatem w tym wypadku warto się zastanowić, czy grzywka jest dobrym pomysłem.

Kolejną sprawą są włosy kręcone. Kiedy uwielbiasz swoje kędziorki oraz dbamy o ich skręt, to ścięta odpowiednio grzywa doda niewątpliwie uroku. Kręcone włosy oraz grzywka są duetem idealnym.

W innym wypadku sprawy się mają, gdy dążymy uporczywie do prostych włosów. Wówczas sytuacja jest jeszcze gorsza. Sprawy tutaj mają się bardzo podobnie, jak w przypadku pas kędzierzawych. Skręt po ścięciu stanie się jeszcze mocniejszy, ponieważ włosy będą krótsze i lżejsze. Jak widzimy sama tekstura włosów ma ogromne znacznie. Weźmy to pod uwagę.