Suszarko lokówka – jak wybrać odpowiedni model?

Piękna fryzura to marzenie każdej kobiety – niezależnie od wieku czy statusu społecznego. Jednym z urządzeń pozwalających optymalnie zadbać o włosy jest suszarko lokówka przeznaczona stricte do modelowania. Przydaje się szczególnie wtedy, gdy zachodzi konieczność szybkiego wysuszenia i jednocześnie efektownego podkręcenia pasm. Jeśli interesują nas najlepsze modele dostępne na rynku, to ranking suszarko lokówek bez problemu znajdziemy w Internecie.

Moc odgrywa główną rolę 

Decydując się na zakup suszarko lokówki, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na oferowaną przez nią moc. Parametr ten odpowiada bowiem bezpośrednio za wydajność pracy sprzętu. Zasada jest prosta – im wyższa wartość, tym jesteśmy w stanie uzyskać silniejszy nawiew w trakcie modelowania fryzury. Uniwersalnym wyborem z pewnością okaże się model o mocy od 600 do maksymalnie 1200 W. Najtańsze konstrukcje mają natomiast około 300-400 W. Przy okazji pamiętajmy, że zbyt częste korzystanie z najwyższej temperatury może doprowadzić do znacznego osłabienia, a nawet zniszczenia pasm. Wskazany jest zatem umiar – zwłaszcza w przypadku włosów stosunkowo cienkich albo nadmiernie osłabionych wskutek zabiegów pielęgnacyjnych. Wyjątkowo pożądane udogodnienie stanowi precyzyjna regulacja ciepła, ponieważ z jednej strony niweluje ryzyko przypalenia, z drugiej zaś ułatwia atrakcyjne układanie fryzury. 

Materiał wykonania wpływa na żywotność i komfort eksploatacji 

Przy wyborze suszarko lokówki zainteresujmy się też materiałem, z jakiego została stworzona. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzi się model wyposażony w głowicę ceramiczną (klasyczną lub obrotową), gdyż charakteryzuje się ona dużą wytrzymałością mechaniczną i pozwala na bardzo skuteczne przytrzymanie włosów. Dzięki niej szybko uzyskamy gładką, idealnie lśniącą fryzurę bez jakichkolwiek nieestetycznych kołtunów. Uchwyt powinien być z kolei wyprodukowany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego pokrytego powłoką antypoślizgową. Całość musi ważyć najwyżej 0,3 kg, bo w przeciwnym razie trzeba się liczyć z uciążliwą obsługą. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu koniecznie przejrzyjmy ranking suszarko lokówek zamieszczony w sieci, aby znaleźć urządzenie perfekcyjnie dopasowane do naszych oczekiwań. 

Najbardziej użyteczne funkcje

Suszarko lokówka spełni pokładane w niej nadzieje, jeśli będzie posiadała szereg nowoczesnych funkcji. Priorytetem jest jonizacja, która zapobiega elektryzowaniu się pasm, efektywnie wygładza fryzurę i zabezpiecza ją przed negatywnym działaniem wysokiej temperatury. Poza tym w procesie końcowego utrwalania i nadawania połysku przyda się przycisk zimnego powietrza – wprost nieoceniony przy stylizowaniu włosów wybitnie delikatnych. Ważne, aby do sprzętu dołączone zostały dodatkowe końcówki ułatwiające kreowanie rozmaitych fryzur na formalne i nieformalne okazje. Mowa tutaj w szczególności o szczotce okrągłej do grubych loków, szczotce podnoszącej pasma u nasady, a także koncentratorze zwiększającym nadmuch powietrza w jednym punkcie. Pozostałe wymagane udogodnienia to wystarczająco długi kabel zasilający, osłony ochronne na końcówki oraz funkcja wydzielania pary.