Hamak ogrodowy czy huśtawka, co wybrać na majówkę?

Wiele osób z utęsknieniem wyczekuje długiego weekendu majowego, gdyż jest to okazja do wyjazdu za miasto i spędzenia czasu wolnego na łonie natury. Równie wartościowy odpoczynek możesz zorganizować w zaciszu własnego ogrodu i stworzyć w nim kącik do relaksu, który będzie Ci służył przez cały sezon. Co jednak wybrać do zaaranżowania przestrzeni? Hamak ogrodowy czy huśtawkę? Zobacz zalety obu rozwiązań!

Huśtawka ogrodowa – dlaczego warto?

Wspólne grillowanie z rodziną i przyjaciółmi można już uznać za polską tradycję na spędzenie majówki. Zwykle pogoda wtedy dopisuje, dlatego świetnym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia na świeżym powietrzu. Warto wcześniej się do tego przygotować i zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie. Dobrym rozwiązaniem będzie huśtawka ogrodowa, która posłuży jako wygodne siedzisko, a przy tym będzie dodatkową atrakcją dla gości. Wiele modeli ma zamontowany składany daszek, który zapewni ochronę przed ostrymi promieniami lub deszczem. Huśtawka ogrodowa pozwoli Ci więc czerpać przyjemność z przebywania na świeżym powietrzu, nawet przy nieprzychylnych warunków pogodowych.

Ograniczeniem do zamontowania huśtawki ogrodowej może być niewielki metraż działki. Na rynku znajdziesz jednak nie tylko duże modele na stelażu, ale także wiszące bujaki w typie bocianiego gniazda. Występują również w wersji z obszernym siedziskiem, przeznaczonym dla kilku osób. Takie modele zajmują mniej miejsca, a są równie wygodne co huśtawki na stelażu.

Hamak ogrodowy – kiedy się sprawdzi?

Większość osób kojarzy hamak jako kawałek tkaniny przymocowany z obydwu stron do drzewa. Takie modele dalej cieszą się największą popularnością, ale oprócz tego masz do wyboru bardziej wyrafinowane formy. Od kilku sezonów prym wiodą brazylijskie hamaki ogrodowe, które przypominają wygodny fotel wiszący. Sprawdzą się w przypadku niewielkiej przestrzeni, a ich zaletą jest to, że po zakończonym sezonie możesz ich używać w domu lub na tarasie.

Tradycyjne hamaki ogrodowe nie zajmują dużo miejsca, są łatwe w przechowywaniu i komfortowe w użytkowaniu. W sprzedaży znajdziesz modele ze stelażem do złożenia, co rozwiązuje problem z brakiem dostępu do drzew. Hamaki ogrodowe występują w wersji jedno lub dwuosobowej, a dodatkową zaletą jest ich niewygórowana cena.

Hamak czy huśtawka ogrodowa – co wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji oraz dostępnego miejsca. Huśtawki ogrodowe, zwłaszcza te oparte na metalowej konstrukcji i wyposażone w zadaszenie, to świetne rozwiązanie dla całej rodziny. Jeżeli jednak Twoja posesja nie zachwyca metrażem, warto zdecydować się na hamak ogrodowy, który również zapewni Ci maksymalną przyjemność z odpoczynku.