Nie jesteś zadowolona ze swojego kosmetyku do demakijażu? Kupiłaś kolejny produkt tego typu i wciąż nie trafiłaś na swój ideał? Zapomnij o nietrafionych zakupach i sama przygotuj olejek do demakijażu, który spełni Twoje indywidualne oczekiwania. Przygotowanie takiego kosmetyku nie jest trudne, o czym przekonasz się, czytając poniższy artykuł!
Kosmetyk do demakijażu jest ważny
Błędne jest myślenie, że produkt, dzięki któremu pozbywamy make-upu, ma drugorzędne znaczenie w codziennej pielęgnacji twarzy. Jeśli twarz nie została odpowiednio oczyszczona, to aplikacja kolejnych kosmetyków nie przynosi pożądanych rezultatów, ponadto resztki makijażu pozostające na twarzy przez całą noc, podrażniają skórę. Trzeba też zaznaczyć, że źle dobrany kosmetyk do demakijażu uwrażliwia skórę i powoduje zaczerwienienia. Olejek do demakijażu wykonany samodzielnie to produkt, który daje Ci pewność, że wiesz, co aplikujesz na swoją skórę. Zmywanie z twarzy podkładu i innych kosmetyków kolorowych olejkiem, w którego składzie są naturalne oleje, nie wysusza skóry, a do tego zapewnia skórze solidną dawkę cennych substancji odżywczych.
Co będzie potrzebne do wykonania olejku do demakijażu?
Jeśli chcesz stworzyć olejek DIY dostosowany do potrzeb Twojej cery, najpierw musisz pomyśleć o przygotowaniu bazowego olejku. Co ważne, sam bazowy olejek do makijażu może okazać się produktem niepotrzebującym udoskonaleń! Aby uzyskać 200 ml olejku bazowego, przygotuj 176 ml oleju sojowego, 20 ml emulgatora do olejków myjących (przy wrażliwej cerze można nieco zmniejszyć jego ilość) oraz 4 ml witaminy E. Koniecznie zaopatrz się też w butelkę PET 200 ml z pompką. Przydatne akcesoria to: zlewka skalowana 250 ml, waga elektroniczna 200 g o dużej dokładności, pipetka miarowa 3ml, łyżka miarowa o poj. 0,1 ml/2,5 ml, bagietka z łopatką 15 cm i etykieta na kosmetyki DIY.
Zastanawiasz się, jakie oleje możesz dodać do olejku bazowego? Do cery suchej i potrzebującej ukojenia oraz solidnego odżywienia idealnie nadaje się na przykład olej z awokado. Zmagasz się z trądzikiem? Postaw na olej tamanu, który działa antybakteryjnie i ściągająco. Jeśli zależy Ci na ujędrniającym skórę produkcie anti-aging, koniecznie wypróbuj olej z opuncji figowej.
Przygotuj olejek do demakijażu krok po kroku
- Najpierw przygotuj butelkę z pompką, tak aby była zdatna do użytku. Przytnij pompkę – ma zmieścić się w butelce i sięgać dna.
- Do zlewki bądź innego naczynia, które może ją zastąpić, wlej podaną wcześniej ilość oleju bazowego (oleju sojowego). Na tym etapie dodaje się też witaminę E oraz inne oleje – jeśli się na nie zdecydujesz, odpowiednio zmniejsz ilość oleju bazowego. Wymieszaj wszystkie składniki.
- Pora na dodanie emulgatora. Dobrze wymieszaj go z resztą substancji znajdujących się w pojemniku.
- Przygotowana mieszanka jest już gotowa do użytku, ale trzeba jeszcze przelać ją do butelki PET. Kolejną czynnością, którą należy wykonać, jest włożenie i zakręcenie pompki. Pamiętaj też o naklejeniu na butelkę opisanej etykiety.
Stosowanie olejku jest banalnie łatwe. Warto jednak zaznaczyć, że nie nakłada się go na suchą skórę – zaleca się najpierw zwilżyć ją ciepłą wodą. Po jego użyciu trzeba umyć twarz pianką lub żelem. Zadbaj o to, by olejek nie stał w miejscu, do którego dochodzą promienie słoneczne. Chcesz znaleźć produkty potrzebne do wykonania olejku do demakijażu DIY? Wejdź na stronę https://ecospa.pl/receptura/bazowy-olejek-do-demakijazu.