Kim jest Tom Holland?

Czy Tom Holland jest Ci znany? Zapoznajmy się z jego początkami kariery, wykształceniem oraz twórczością nieco bliżej.

Podstawowe informacje

Tom Holland to aktor brytyjski filmowy oraz teatralny. Urodził się w Kingston upon Thames – 1 czerwca 1996 roku. Po ukończeniu średniej szkoły Tom rozpoczął naukę w Brytyjskiej Szkole Sztuki Widowiskowej i Technologii.

Swoje pierwsze kroki w świecie show-biznesu stawiał (mało kto o tym wie) jako tancerz. W roku 2006 bardzo znany choreograf Peter Darling zaproponował mu rolę w musicalu o nazwie „Billy Elliot”. Dokładnie dwa lata później młody tancerz zadebiutował na deskach londyńskiego teatru w roli najlepszego przyjaciela bohatera głównego musicalu. Jednak wkrótce został wybrany od odgrywania tytułowej roli, w którą się wcielał aż do roku 2010. Na pierwszą filmową rolę przyszło czekać mu aż do roku 2012. Otrzymał wówczas angaż do katastroficznego filmu, który opowiadał historię rodziny, która w 2004 roku w Tajlandii przeżyła tsunami. Produkcja ta okazała się kasowym oraz także nagradzanym hitem. Za swój występ otrzymał bardzo dużo filmowych nagród. Rok później zagrał w filmie o nazwie „Jeżeli nadejdzie jutro”. Później się wcielił w główną rolę w filmie „W samym sercu morza”.

Spider-Man

Jednak na prawdziwą sławę międzynarodową Holland czekać zbyt długo nie musiał. Okazja na pokazanie umiejętności aktorskich przytrafiła się w roku 2016, gdy otrzymał propozycję zagrania Spider-Mana w produkcji kasowej. Holland zapisał się tym samym jako aktor najmłodszy, który wcielił się w rolę człowieka pająka. Jego kreacja przypadła niesamowicie bardzo do gustu fanom serii komiksowej, a do tego sprawiła, że kariera Hollanda nabrała wręcz zawrotnego tempa. W następnych latach zagrał w takich filmach jak „Uncharted”, „Chaos Walking” czy też „Diabeł wcielony”. Obecnie jest on uważany za jednego z najzdolniejszych aktorów pokolenia młodego.

Prywatne życie

Mało kto wie, że Tom Holland ma trzech braci młodszych, z którymi założył własną fundację o nazwie „The Brothers Trust”. Jej celem jest wsparcie dzieci, które walczą z głodem oraz chorobami, które zagrażają życiu. Media skupiają się chętnie na miłosnym życiu tego przystojnego aktora. Podejrzewano tego aktora o związek z Zendaya. Poznali się na planie „Spider Mana”. Oboje jednak zaprzeczyli doniesieniom tym. Utrzymując, że łączy ich tylko przyjaźń. Aktywnie Tom Holland jest związany z aktorską hiszpańskiego pochodzenia Nadią Parkes. Przepiękna z nich para. Tego w żadnym wypadku nie można ukryć.