Kim jest Areta Szpura? [wiek, Local Heroes, Instagram]

Areta Szpura stała się znana dzięki marce Local Heroes, którą w 2012 roku założyła razem z Karoliną Słotą. W ich ciuchach chodziły największe światowe gwiazdy, m.in. Justin Bieber, Cara Delevingne i Rihanna. Od kilku lat mocno zmieniła wektor swoich zainteresowań — angazuje się mocno w działalność ekologiczną, która działa na rzecz idei less waste.

Kim jest Areta Szpura?

Areta Szpura urodziła się w 1992 roku. Pracowała od 14 roku życia. Statystowała w filmach, stylizowała, prowadziła bloga i social media znanych firm, jak Sinsay, H&M i New Look.

Jako nastolatka, wraz z Karoliną Słotą założyła markę odzieżową Local Heroes, która stała się jedną najbardziej rozpoznawanych za granicą polskich firm. Początkowo sprzedawały koszulki i bluzy z kontrowersyjnymi hasłami w języku angielskim „fuck you you fuckin’ fuck”, „single, taken, hungry” i „doing real stuff sucks”. Ubrania dziewczyn nosiły największe gwiazdy: Justin Bieber, Cara Delevingne i Rihanna. Local Heroes współpracowało również z markami Reebok i Disney. Szpura odeszła z Local Heros w 2017 roku.

Przez te kilka lat bardzo dużo sie nauczyłam. Coraz lepiej znam siebie. Wiem już trochę bardziej w czym jestem dobra, a w czym nie do końca. Wiem też że jest jeszcze milion rzeczy które chciałabym w życiu spróbować.

Dlatego też od 4 lipca LOCAL HEROES zostawiam pod opieką Karoliny aby mogła robić to co przez ostatnie lata tak dobrze jej wychodziło. Jestem pewna ze LH będzie tylko jeszcze lepiej prosperowało a ja zawsze będę mocno trzymała kciuki.

A ja? Jeszcze nie mam pojęcia.

W każdym razie mogę Wam obiecać ze nie przestanę być sobą, spełniać marzeń i mam nadzieję inspirować innych żeby robili to samo.

Historia marki opisana została w książce Karoliny Sulej Modni. Od Arkadiusa do Zienia.

W 2018 roku Szpura zapoczątkowała m.in. akcję Tu pijesz bez słomki, która miała na celu ograniczenie plastikowych słomek i stworzenie mapy lokali gastronomicznych, które zrezygnowały z plastikowych słomek. W tym samym roku została laureatką plebiscytu Kobieta Roku magazynu Glamour, a w roku 2019 została umieszczona na liście magazynu Forbes 30 przed 30.

W maju 2019 roku wydała z kolei książkę Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety, która zawiera porady dotyczące zmniejszania śladu węglowego oraz bardziej pro-ekologicznego lifestyle’u.

Obecnie prowadzi rubrykę Eko strefa w magazynie Glamour. Jest panelistką III Kongresu Praw Obywatelskich (13-14 grudnia 2019).

Areta Szpura – życie prywatne

Areta Szpura związana jest z Agnieszką Rylską, która jest ekspertką od ekologicznej certyfikacji obiektów. 

Areta Szpura – Instagram

Areta Szpura prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @areta. Jej profil obserwuje obecnie 77,3 tysiąca użytkowników.