Chcesz przygarnąć czworonożnego przyjaciela? Sprawdź, jak znaleźć psa lub kota

Marzysz o psie albo kocie? A może Twoje dziecko nade wszystko pragnie opiekować się czworonożnym przyjacielem? Jeśli powziąłeś decyzję o przygarnięciu pod swój dach zwierzaka, zapewne zastanawiasz się, skąd go wziąć.

Możliwości jest wiele. Możesz wybrać się do schroniska dla bezdomnych zwierząt, które znajduje się w każdym większym mieście. Masz możliwość zwrócenia się do fundacji i stowarzyszeń prozwierzęcych, szukania ogłoszeń o oddaniu bądź sprzedaży zwierząt w serwisach społecznościowych albo na portalach z ogłoszeniami.

Schronisko albo fundacja dla zwierząt

Dzięki schronisku lub fundacji dla zwierząt możesz wrócić do domu z wymarzonym zwierzakiem. W schronisku oraz tzw. domach tymczasowych należących do fundacji przebywa mnóstwo zwierząt w różnym wieku. Jeśli zatem nie zależy Ci na kociaku albo psiaku kilkutygodniowym bądź kilkumiesięcznym, bowiem wolisz starsze, kilkuletnie i „odchowane” zwierzę, to z pewnością wolontariusze i pracownicy schroniska pomogą Ci wybrać zwierzaka odpowiedniego dla Ciebie. Znają oni dobrze swych podopiecznych, przez co doradzą Ci, który zwierzak będzie odpowiedni np. do domu z dzieckiem, drugim kotem albo psem. Jeśli chcesz natomiast koniecznie młodego kota bądź psa, to również znajdziesz odpowiednie zwierzę dla siebie. Do placówek tego typu niemal przez cały rok trafiają bowiem niechciane zwierzęta w różnym wieku, w tym także najmłodsze maluchy.

Darmowe ogłoszenia bez rejestracji

Możesz także poszukiwać zwierzaka, przeglądając ogłoszenia darmowe w serwisach tego rodzaju. Gdzie znaleźć takie darmowe ogłoszenia? Zobacz na portal Bazos https://www.bazos.pl/. To rozbudowany serwis z ogłoszeniami z różnych kategorii. Znajdziesz w nim oferty na sprzęt AGD, RTV, komputerowy, ubrania czy zabawki dziecięce. Sprzedawcy (osoby prywatne) zamieszczają także ogłoszenia dotyczące sprzedaży albo oddania za darmo zwierząt.

Ogłoszenia zwierzęta dotyczą zwierzaków różnych gatunków. Poza najpopularniejszymi z nich, czyli psami i kotami, znajdziesz również propozycje sprzedaży bądź oddania rybek akwariowych, zwierzaków terrariowych, ptaków, małych ssaków, a nawet koni. Ogłoszenia obejmują także propozycję krycia (rozrodu) zwierząt, sprzedaży różnego rodzaju artykułów zoologicznych bądź usług dla zwierząt, np. weterynaryjnych czy fryzjerskich. Jeżeli szukasz zwierzaka rasowego, z rodowodem, to najpewniej wśród ogłoszeń znajdziesz to jedno idealne dla Ciebie. W przeciwieństwie bowiem do fundacji, stowarzyszeń czy schronisk, gdzie niezwykle rzadko trafiają zwierzaki rasowe, to na portalu ogłoszeniowym bez trudu znajdziesz wiele propozycji sprzedaży kotów, psów oraz innych gatunków zwierząt z rodowodem.

A może to Ty prowadzisz hodowlę i chcesz sprzedać zwierzaka? W takim przypadku Bazos to również propozycja dla Ciebie. Możesz bezpłatnie dodać ogłoszenie, bez konieczności rejestrowania się w serwisie. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić formularz, opisując jak najdokładniej swą ofertę, dodać zdjęcia i określić cenę. Istotne jest podanie danych do kontaktu, w tym numeru telefonu, aby potencjalnie zainteresowane osoby mogły się z Tobą skontaktować.