Jak wybrać lekarza prowadzącego dla dziecka?

Lekarz pediatra ma wyjątkowo trudne zadanie – musi zająć się pacjentem, który nie potrafi mu pomóc – precyzyjnie określić swoich dolegliwości, może też po prostu obawiać się obcej osoby.

Lekarza pediatrę powinna cechować nie tylko wszechstronna wiedza zawodowa, ale również wielka cierpliwość i empatia. Najlepiej, gdy ten sam lekarze pediatra zajmuje się pacjentem prze długie lata – począwszy od urodzenia aż do wieku nastolatka. Oprócz tego, że oprócz udokumentowanej historii chorób ważne jest to, że po prostu zna swojego pacjenta i budzi jego zaufanie. Ważna jest również komunikacja lekarza z rodzicami lub opiekunami dziecka. Oprócz pomocy w przypadku choroby pediatra zajmuje się okresowymi badaniami i szczepieniami dziecka, a także wnikliwie obserwuje jego rozwój. W razie potrzeby kieruje dziecko na badania  i wystawia skierowania do innych specjalistów.

Jak wybrać dobrego pediatrę?

Mamiclinic.pl to klinika nastawiona na opiekę nad matką i dzieckiem. Doświadczony zespół składa się z lekarzy ginekologii i  pediatrii a także specjalistów w zakresie fizjoterapii i dietetyki. Dzięki temu opieka nad dzieckiem jest podjęta od momentu jego urodzenia, a nawet wcześniej. W tej samej klinice lekarz ginekolog prowadzący ciążę przekazuje swoją pacjentkę pediatrze. Zostaje zachowana pewna ciągłość, a pacjentka może być pewna, że dziecko zostanie otoczone fachową opieką. Mamiclnic.pl posiada również nowoczesną aparaturę medyczną, która pozwala na wykonywanie wszystkich  niezbędnych badań na miejscu, co pozwala na oszczędność czasu, a także eliminuje zbędny stres spowodowany poszukiwaniem nowego lekarza, lub odwiedzaniem różnych przychodni w celu dokonania badań lub szczepień. Lekarze pediatrzy z mamiclinic.pl mają duże doświadczenie kliniczne i na bieżąco poszerzają swoją wiedzę biorąc udział w badaniach naukowych oraz konferencjach i szkolenia w całej Europie.

Czy pediatra znaleziony w Internecie to dobry pomysł?

Większość młodych matek intensywnie wykorzystuje Internet. Istnieją grupy i fora dla mam, a lekarze podlegają licznym ocenom. Na pewno stanowi to znaczne ułatwienie w wyborze pediatry, ale należy liczyć się z tym, że nie wszystkie oceny są obiektywne. Niektóre pisane są pod wpływem emocji, a w skrajnych przypadkach mogą być wynikiem działania nieuczciwej konkurencji. Dlatego najlepiej przed powierzeniem stałej opieki nas dzieckiem pediatrze odwiedzić go osobiście, i zaznajomić się z zasadami pracy przychodni, kliniki lub gabinetu, gdzie pracuje. Dobry lekarz pediatra zapewnia poczucie bezpieczeństwa na długie lata.