Jak zamaskować wysokie czoło?

Pomimo tego, że wysokie czoło jest dla wielu osób sporym problemem, to co po niektóre osoby uważają je za swój atut. Odsłonięte czoło wysokie jest z pewnością cechą, która pozwala nam się wyróżnić z tłumu. To czy będzie to sposób pozytywny czy też negatywny jest zależne od jego odpowiedniej prezentacji. Sporo gwiazd oraz celebrytów chwali się swoją bardzo wysoką linią włosów. Jest bardzo wiele fryzur, które zamiast je ukrywać, raczej uwydatnia jej wszelkie zalety.

Fryzury idealne na wysokie czoło

Wyznacznikiem dzisiejszego kobiecego piękna nie jest długość czy też kolor włosów. W związku z powyższym można zaszaleć z bardzo ciekawymi fryzurami nawet na chłopczycę. Takie fryzury nie tylko skrócą optycznie długość włosa, ale także zmniejszą znacznie wysokie czoło. Jest to w tym sezonie bardzo modne rozwiązanie.

Włosy na bok to świetna fryzura na wysokie czoło. Szczególnie dobre wygląda u kobiet, które mogą się pochwalić gęstymi oraz długimi włosami. Jeśli nie chciałybyśmy ścinać za bardzo swoich włosów, a mamy jednak ochotę na zamaskowanie linii wysokiej włosów, to spróbujmy je po prostu zaczesać na bok. Najlepiej tak, aby kilka kosmyków stricte opadało na czoło. Dzięki temu, odsłonimy jedno ucho oraz poszerzymy nieco swój owal twarzy. Zabieg taki na pewno odwróci uwagę od problemu z wysokim czołem oraz także podkreśli inne nasze zalety. Zaczesanie włosów na bok także im dodaje objętości optycznie. Jeśli wszystkie są zaczesane na jedną stronę, to wydaje się, że jest ich więcej.

Curtain bangs

Fryzura ta jest niczym innym jak grzywką rozdzieloną na boki. Czoło wysokie ukrywa sposób, w który jest wystylizowana. Można grzywkę tę porównać do dwóch części teatralnej kultury, jedynie odsłania jego środek. Czy jest to fryzura idealna? Na pierwszy rzut oka  sprawia wrażenie nieładu totalnego oraz spontanicznego rozgarnięcia włosów. Jednak jest to tylko złudzenie. Idealny efekt uzyskamy, gdy trafimy „pod nożyczki” doświadczonego i naprawdę dobrego fryzjera. Na szczęście takowych na rynku nie brakuje.

Long bob

Kolejną świetną fryzurą dla osób o wysokim czole jest fryzurka w stylu long boba. Jest to uczesanie całkiem inne niż to, które zostało opisane powyżej. Fryzurę tą uzyskamy w salonie fryzjerskim, przy udziale fryzjera i stylisty. Long bob polega na niczym innym jak na wycieniowaniu tyłu naszych włosów oraz boków. Wszystko w ten sposób, aby się wydłużały ku przodowi. Ta fryzura wyjątkowa jest bardzo lekka oraz dziewczęca. Możemy nosić ją w wersji bez grzywki czy też z grzywką.