Jak ubrać się do pracy w biurze?

To, jak prezentujemy się w pracy, ma ogromne znaczenie – dzięki ubiorowi możemy być postrzegane jako osoby profesjonalne i zaangażowane albo… wręcz przeciwnie. Nasz wizerunek jest ważny przede wszystkim w niektórych miejscach zatrudnienia, takich jak biuro, urząd czy duża korporacja. Jak zatem ubrać się do pracy w biurze? Podpowiadamy.

Jaka kolorystyka najlepiej sprawdzi się na ubiór do biura?

Do biura, urzędu czy na podobne stanowisko nie pasują krzykliwe kolory – są po prostu nie na miejscu. Jeżeli chcesz mieć pewność, że kolorystycznie wszystko jest ok, to decyduj się zatem na neutralne barwy. Są to przede wszystkim kolory ziemi, czyli beże, brązy, brudne, ciemne zielenie oraz biel. Dodatkowo dozwolone są wszelkiego typu szarości od ciemnych po popielate, a także granat, czerń, zieleń butelkowa oraz bordo. Jako elementy stylizacji dobrze będą też prezentowały się pastelowe kolory, przede wszystkim „przybrudzony” różowy.

Sukienki czy kombinezony – na co warto postawić?

Jeżeli nie wiesz, jaki strój do pracy w biurze będzie odpowiedni, to postaw na klasykę, czyli na dopasowaną sukienkę. Już zdobyłaś wiedzę na temat dopuszczalnych kolorów. Oprócz tego powinnaś mieć świadomość, że sukienka może być zrobiona z bawełny, wiskozy albo wełny tweed, że najlepsze są modele o długości przed kolano oraz że odpadają materiały np. ze złotą czy srebrną nitką. Sukienka może łagodnie opinać twoje ciało, ale w żadnym wypadku nie może być bardzo obcisła.

Kolejnym dobrym wyborem, który naprawdę sprawdzi się w biurze, jest kombinezon. Jeżeli wybierzesz model z wąskimi spodniami i dopasujesz do niego krótką, tkaninową marynarkę oraz wysokie szpilki, to z całą pewnością będziesz prezentowała się co najmniej odpowiednio. Kombinezony zawojowały biurowy świat i słusznie – z nimi tworzy się naprawdę wygodne, a zarazem eleganckie stylizacje.

Jakich ubrań nie wypada założyć do biura?

Istnieją pewne zasady, których nie warto łamać, jeśli chodzi o ubiór do biura. Przede wszystkim nie noś ubrań z głębokim dekoltem. Nie jest to odpowiednie miejsce na tego typu ubrania. Podobnie sprawa wygląda z klasycznymi jeansami. Są uniwersalne, jednak do pracy w biurze lepiej wybrać coś bardziej oficjalnego, a jeansy zostawić sobie na codzienne spacery czy załatwianie innych obowiązków.

Tak samo jest w przypadku zwykłych koszulek a’la t-shirt. Nie jest to najlepsze miejsce na zakładanie tego typu góry. Zamiast tego pomyśl o klasycznej koszuli w kolorze białym bądź nude. Więcej inspiracji można znaleźć na stronie https://romafashion.pl/.