Odkurzacze Samsung- czy warto je kupować?

W sklepach ze sprzętem AGD znajdziemy duży wybór odkurzaczy. Kupując nowy odkurzacz dla domu, warto kierować się przede wszystkim naszymi indywidualnymi preferencjami. Jak odnaleźć najlepszy model odkurzacza wśród tak bogatego asortymentu?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jaki odkurzacz do domu warto wybrać?
  • Czy odkurzacze samojeżdżące są skuteczne w działaniu?
  • Czy szczotka szczelinowa znajduje się w każdym zestawie ssawek kupowanych z odkurzaczem?
  • Czy szczotka elektryczna jest na stałym wyposażeniu odkurzacza?

Ostateczny wybór odkurzacza zależy przede wszystkim od naszych potrzeb. Część konsumentów preferuje nowoczesne odkurzacze samojeżdżące, które obsługujemy z pomocą aplikacji. Część z nas ceni tradycyjne odkurzacze. Na rynku dostępne są także małe odkurzacze ręczne lub odkurzacze parowe. Do wyboru mamy także bezworkowe odkurzacze lub bardzo popularne w Polsce odkurzacze workowe. Możemy uznać je za tzw. odkurzacze tradycyjne. Szukając odpowiedniego odkurzacza zwracajmy uwagę na funkcje sprzętu i ilość ssawek oraz rodzaj zasilania. Dla każdego z nas przysłowiowy dobry odkurzacz będzie oznaczał coś innego.

Jak znaleźć najlepszy odkurzacz do domu?

Wszystko zależy od tego, co jest nam potrzebne. Dla części z nas najlepszym rozwiązaniem będzie tradycyjny odkurzacz. Ktoś inny wybierze nowoczesny odkurzacz pionowy Samsung Jet 90 Multi, który pozwala na wygodne odkurzanie. Odkurzacz jest wygodny i poręczny w użytkowaniu i w zestawie posiada kilka rodzajów przyssawek.  Ktoś inny wybierze odkurzacz bezprzewodowy, ponieważ będzie mu zależało na szybkim przemieszczaniu się z odkurzaczem bez potrzeby szukania kolejnego źródła zasilania. Jeszcze dla kogoś innego ważna będzie prędkość ssania. Regulacja mocy ssania to bardzo ważna funkcja w odkurzaczu. Pozwala na dostosowanie pracy odkurzacza do zanieczyszczeń, które mają zostać usunięte.  Moc silnika ma w przypadku odkurzacza nieco mniejsze znaczenie.

Dlaczego warto posiadać odkurzacz ręczny?

Ręczne odkurzacze ładowane okresowo pozwalają na szybkie odkurzenie trudno dostępnych miejsc oraz mebli lub szybkie zebranie na przykład rozsypanej soli. Ich cena waha się od kilkudziesięciu do kilkunastu złotych. Jednak nalej szybciej jego filtry mogą się uszkodzić, a akumulator nie będzie tak długo naładowany jak ten w bardziej zaawansowanym modelu. Warto pamiętać, że im tańszy odkurzacz tym, częściej trzeba go ładować. Jednak nowoczesny ręczny odkurzacz bezprzewodowy to dobry wydatek, ponieważ możemy go wykorzystać nie tylko w domu, ale także na zewnątrz, na przykład do odkurzania samochodu.  Na wyposażeniu najprostszego modelu ręcznego odkurzacza jest zwykle szczotka uniwersalna.

Czy odkurzacze pionowe są praktyczne?

Pionowe odkurzacze takie jak Samsung Jet 75 Multi , są praktyczne i poręczne. Pozwalają zachować pionową pozycję ciała w takcie odkurzania, co jest szczególnie ważne dla osób mających problemy z kręgosłupem. Odkurzanie z pomocą takiego sprzętu to sama przyjemność. Odkurzanie ułatwia nam między innymi rura teleskopowa.  Tym bardziej, że do odkurzacza dołączony jest komplet ssawek, w tym mała ssawka podłogowa, szczotka płaska, ssawka długa, ssawka szczelinowa krótka czy szczotka okrągła idealna do odgrzania mebli w mieszkaniu. W zależności od modelu odkurzacza w zestawie ssawek mogą znajdować się ich różne rodzaje. Producenci odkurzaczy często proponują nam różne zestawy ssawek. Im bardziej zaawansowany model odkurzacza, tym tych ssawek może być więcej. W zestawie możemy znaleźć na przykład taką ssawkę jak do prania mała ssawka czy ssawka do kurzu lub szczotka wielofunkcyjna.

Coraz większe zainteresowanie konsumentów wzbudzają odkurzacze na wodę oraz odkurzacze parowe. Tego rodzaju sprzęt pozwala n a odkurzanie na mokro. Co prawda odkurzacze tego typu mogą ssę wydać sprzętami o nieco skomplikowanej budowie.  Trudno się temu dziwić, skoro jako elementy składowe odkurzacza wymieniana jest między innymi dysza szczotkowa, szczoteczka do mycia filtra wodnego. Dla osoby, która dopiero rozpoczyna poszukiwania odkurzacza może się to wszystko wydać bardzo skomplikowane.

Odkurzacze do zadań specjalnych- co warto o nich wiedzieć?

Odkurzaczem do zadań specjalnych śmiało możemy nazwać odkurzacz do prania tapicerki. To bardzo zaawansowany specjalistyczny sprzęt, którego raczej nie trzymamy w domu. Chociaż mając na uwadze postęp technologiczny, to kto wie czy za kilka lat tego typu odkurzacz nie będzie jednym ze sprzętów należących do podstawowego domowego wyposażenia. Funkcja prania może się okazać przydatna w przyszłości. Co ciekawe coraz częściej zdarza się, że na potrzeby domowe zaopatrujemy się w odkurzacz do prania dywanów.

Dla osób, które nie lubią kupować sprzętów z całym zestawem akcesoriów, świetnym rozwiązaniem są odkurzacze bezworkowe. Zamiast tradycyjnego worka takie odkurzacze posiadają pojemnik, który po prostu opróżniamy co jakiś czas. Dzięki temu nie trzeba kupować worków do odkurzacza i ich wymieniać.

Nie da się ukryć, że wybór odkurzaczy w sklepach ze sprzętem AGD jest naprawdę bogaty, dlatego decyzja o ostatecznym zakupie konkretnego modelu powinna być przemyślana.