Jak często chodzić do ginekologa i kiedy zacząć?

Jako kobieta musisz zwracać uwagę na swoje zdrowie. Oznacza to każdy aspekt Twojego zdrowia. Powinnaś co roku odwiedzać swojego lekarza pierwszego kontaktu. Nie zapominaj o wizycie u dentysty co najmniej raz w roku. Jest jeszcze jeden pracownik służby zdrowia, który powinien być częścią zespołu pomagającego Ci utrzymać zdrowie na właściwym poziomie. Jest to ginekolog w Warszawie, który prowadzi konsultacje ginekologiczne.

Jak często należy odwiedzać ginekologa?

Zazwyczaj kobieta zaczyna chodzić do ginekologa w wieku 18 lat. Powinnaś jednak zacząć wcześniej, jeśli jesteś aktywna seksualnie przed osiągnięciem tego wieku lub masz problemy. Po pierwszej wizycie zaplanuj, że wrócisz do niego za rok. Konsultacje ginekologiczne są, corocznymi badaniami kontrolnymi tak jak wizyty u zwykłego lekarza. Wiele kobiet jest wiernych, jeśli chodzi o wizyty u swojego ginekologa, nawet jeśli nie chodzą do nikogo innego. Umawiaj się na te wizyty i przestrzegaj ich. Ważne jest, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się z Twoim zdrowiem reprodukcyjnym. Jeśli jesteś w ciąży, będziesz zgłaszać się na wizyty u lekarza położnika co miesiąc, aż do momentu, gdy będziesz zbliżać się do końca ciąży. Od tego momentu będziesz przychodzić raz w tygodniu.

Jeśli ciąża jest wysokiego ryzyka lub pojawiają się problemy, należy spodziewać się częstszych wizyt przez cały okres ciąży, aby monitorować zdrowie swoje i dziecka. W wieku dojrzałym i w okresie menopauzy mogą wystąpić uciążliwe objawy. Być może będziesz musiała częściej zgłaszać się do ginekologa, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie, które przyniesie Ci ulgę. Jeśli w jakimkolwiek momencie swojego życia doświadczasz problemu lub jesteś zaniepokojona, umów się na wizytę. Znasz swoje ciało. Musisz go słuchać.

Kiedy wizyty u ginekologa są konieczne?

Nieregularne miesiączki mogą być oznaką większego problemu zdrowotnego. Dlatego ważne jest, abyś zgłosiła się do ginekologa w celu przeprowadzenia badania. Poinformuj ginekologa, czy Twój cykl stał się dłuższy, czy krótszy, czy krwawienie jest bardziej obfite, czy skurcze stały się bolesne lub, czy występują inne istotne różnice. Jeśli jesteś aktywna seksualnie i nie chcesz zajść w ciążę, wizyta u ginekologa powinna znaleźć się na Twojej liście. Tutaj dowiesz się o różnych dostępnych opcjach, ich skuteczności i o tym, które z nich najlepiej pasują do Twojego stylu życia. Wymaz z brodawki powinien być częścią Twojego corocznego badania ginekologicznego. Test ten jest wysyłany do laboratorium w celu zbadania go pod kątem raka lub innych nieprawidłowości.

Niektórych rzeczy nie da się wykryć wyłącznie na podstawie badania wewnętrznego. Bolesny seks to znak, że coś może być nie tak. Niezależnie od tego, czy źródło bólu jest natury fizycznej, czy potencjalnie psychologicznej, ginekolog w Warszawie powinien być punktem wyjścia do znalezienia odpowiedzi. Ten intymny akt nie powinien powodować fizycznego dyskomfortu. Jeśli odczuwasz ból lub widzisz krew przy oddawaniu moczu, zdecydowanie powinnaś odwiedzić ginekologa. Nietypowa wydzielina może być oznaką infekcji. Najlepszym sposobem na znalezienie przyczyny problemu jest badanie wewnętrzne. Ignorowanie tego problemu lub próby samoleczenia mogą go pogłębić.

Zajrzyj na stronę centrum Febumed po więcej informacji https://febumed.pl/oferta_/1209-Konsultacje-ginekologiczne