Jak przeliczyć miesiące ciąży z podziałem na tygodnie?

Czy zastanawiasz się, w którym dokładnie miesiącu ciąży jesteś? Dowiedz się koniecznie jak przeliczyć miesiące ciąży z podziałem na tygodnie. Nie jest to wbrew pozorom takie oczywiste. Dlatego też poniżej przygotowaliśmy dosyć szybki przelicznik.

Czy jest to skomplikowane?

Kiedyś ciążę liczono w miesiącach. Obecnie zarówno literatura, jak i także lekarze dla określenia konkretnego czasu ciąży podaje się tygodnie ciąży. W tym wszystkim możemy się trochę pogubić. Wiele matek się zastanawia – w którym tygodniu ciąży są? Na pewno w przypadku takich wątpliwości bardzo ważny stanie się sposób jak przeliczyć miesiące ciąży z podziałem na tygodnie czy też specjalny kalkulator. Poniżej przedstawimy specjalny przelicznik.

W przeliczniku tym zostanie ukazana ciąża tydzień po tygodniu, który określa dokładnie tydzień, miesiąc oraz także trymestr ciąży. Zobaczmy, jak przeliczyć same tygodnie ciąży na miesiące oraz jak miesiące ciąży przeliczyć na tygodnie. Dzięki zestawieniu poniższemu, sprawdzimy także któremu trymestrowi jest przypisany konkretny tydzień ciąży. Obliczmy z nami, który jest to tydzień ciąży.

Tydzień ciąży – który to dokładnie miesiąc ciąży oraz który trymestr?

Dzięki naszemu specjalnemu narzędziu szybciej zdecydowanie jest wyliczyć tydzień oraz także miesiąc ciąży.

Pierwszy, drugi, trzeci oraz czwarty tydzień ciąży, to pierwszy miesiąc oraz pierwszy trymestr. Z kolei piąty, szósty, siódmy i ósmy tydzień, to drugi miesiąc ciąży oraz pierwszy trymestr. Dziewiąty, dziesiąty, jedenasty, dwunasty oraz trzynasty tydzień to trzeci miesiąc ciąży oraz w dalszym ciągu pierwszy trymestr ciąży.

Od czternastego do siedemnastego tygodnia ciąży trwa czwarty miesiąc i rozpoczyna się drugi trymestr. Od osiemnastego do dwudziestego drugiego tygodnia trwa piąty miesiąc i drugi trymestr. Trzeci trymestr rozpoczyna się w siódmym miesiącu, a więc w tygodniu dwudziestym ósmym ciąży.

Jak wiemy ciąża trwa dziewięć miesięcy. Jest to dokładnie między trzydziestym szóstym tygodniem ciąży do czterdziestego tygodnia ciąży. W dalszym ciągu jest to trzeci trymestr, ponieważ tyle liczy ciąża kobiety. Oczywiście mówimy o standardowej ciąży. Wiemy także, że zdarzają się wcześniaki urodzony w siódmym czy też ósmym miesiącu ciąży. Każdej kobiecie życzymy, aby donosiła ciążę do samego terminu porodu. Jest to takie ważne, ponieważ dziecko cały czas do porodu się rozwija. Im wcześniej się urodzi, tym większe prawdopodobieństwo, że z jego organizmem będzie coś nie tak. Żadna kobieta nie chce od pierwszych dni życia walczyć o życie swojego dziecka.