Jak dbać o zdrowie w czasie upałów?

Z latem przychodzi wysoka temperatura i fala upałów, które często są nie do zniesienia. Nie czujemy się wtedy najlepiej. Szukamy jak najlepszych rozwiązań, aby się ochłodzić i próbować normalnie funkcjonować. Jak więc ochłodzić swoje mieszkanie, kiedy termometr pokazuje ponad trzydzieści kresek?

Otwieranie okien

Jeżeli okna w naszym mieszkaniu otworzymy w złym czasie, nasz zamierzony cel, którym miało być jego ochłodzenie, będzie zupełnie odwrotny. W ciągu dnia, dobrze aby wszystkie okna były pozamykane. Otwórz je dopiero późnym wieczorem, kiedy słońce już dawno zajdzie. Dobrym pomysłem jest także zasłonięcie rolet lub żaluzji, dzięki czemu do pomieszczenia wpadnie mniej światła.

Butelka z wodą i wentylator

Jeżeli korzystasz w swoim mieszkaniu z wentylatora, to w bardzo prosty sposób możesz zwiększyć jego działanie! Wystarczy, że ustawisz przed nim dobrze schłodzoną butelkę z wodą. Powietrze momentalnie będzie chłodniejsze.

Nawilżanie powietrza

Upalne dni przynoszą za sobą suche powietrze w naszym mieszkaniu. Nieodpowiednie nawilżenie pomieszczenia może obniżyć nasze samopoczucie, ciężej będzie nam się skupić na wykonywanej czynności, a co więcej – wpłynie na problemy ze snem i oddychaniem. Dobrym rozwiązaniem jest zakup nawilżacza powietrza, bądź rozwieszanie na suszarce namoczonych zimną wodą ręczników.

Rośliny

Domowe rośliny nie tylko dają nam tlen, ale również wiele z nich jest w stanie pochłaniać toksyny. Istnieje także możliwość chłodzenia pomieszczenia za ich pomocą – głównie za sprawą roślin okrywowych, jak bluszcz czy winorośl.

Nawodnienie

Picie wody to najważniejsza czynność w czasie wysokich temperatur. Człowiek powinien jej pić minimum dwa litry dziennie, jednakże w czasie upałów ta ilość ulega zwiększeniu. Co więcej dzięki wodzie, a dokładnie chłodnemu prysznicowi, możesz regulować temperaturę swojego ciała.

Co robić, jeśli nie radzimy sobie z upałami?

Nie każdy człowiek dobrze znosi wysokie temperatury. Dla niektórych ludzi jest to udręka, a w szczególności dla tych, na których upały negatywnie wpływają pod względem zdrowotnym. Jeżeli poczujesz jakiekolwiek niepokojące objawy w wyniku wysokich temperatur zgłoś się do lekarza pierwszego kontaktu. Przychodnia Jutro Medical oprócz wizyt stacjonarnych oferuje również wizyty telemedyczne bądź rozmowę przez czat, dzięki czemu szybko i sprawnie połączysz się z lekarzem, który podpowie co robić w takiej sytuacji. Wystarczy ściągnąć ich aplikację, założyć konto i podpisać deklarację. 

Źródło: https://jutromedical.com/