Długie włosy z grzywką – jak powinniśmy je stylizować?

Długie włosy z grzywką jest jedną z uniwersalnych najbardziej fryzur, ale w co po niektórych przypadkach lepiej takie cięcie przemyśleć. Długie włosy z grzywką jest fryzura ponadczasowa, która pasuje znacznej większości kobiety, a przy cięciu odpowiednim wyrównać pomaga proporcje twarzy. Jak dobrać zatem kształt grzywki właściwy oraz jak ją stylizować? Odpowiedzmy sobie na te pytania.

Kto powinien postawić na taką fryzurę?

Długie włosy z grzywką odmładzają nas optycznie. Dlatego są one polecane kobietom, które by chciały sobie odjąć kilka lat. Jest to świetny wybór także wtedy, gdy potrzebujemy w swoim wyglądzie zmiany, ale nie mamy większej ochoty na cięcie drastycznej na długości włosów. Do długich włosów grzywka jest świetną decyzją, jeśli planujemy zmienić wizualnie proporcje twarzy. Kształt cięcia odpowiedni pomoże to nam osiągnąć.

Dla kobiet, które swoją okrągłą twarz chcą wyszczuplić, idealnie sprawdzi się grzywa asymetryczna, pocieniowana oraz z przedziałkiem na boku. Przy pociągłej twarzy z czołem wysokim sprawdzi się najprostsze cięcie proste czy też gęsta i długo grzywka na skos. Wydłużoną oraz trójkątną brodę zrównoważy z kolei grzywka półokrągła, która sięga do linii brwi. Jeśli nadać chcemy delikatności rysom kwadratowym, warto postawić na nieco rozwichrzone oraz lekkie cięcie. Posiadaczki owalnej twarzy będą wyglądać bardzo korzystnie z niemal każdym cięciem, ale szczególnie jest polecana dla nich grzywka prosta, która zdecydowanie podkreśli naszą symetrię rysów.

Komu taka fryzura nie pasuje?

Długie włosy z grzywką są jedną z uniwersalnych najbardziej fryzur, ale w co po niektórych przypadkach przemyśleć warto takie cięcie. Jest ono na pewno doradzane przy cienkich naturalnie pasmach, których jest bardzo mało optycznie. Grzywka im odbierze jeszcze więcej objętości, szczególnie jeśli będzie ciężka oraz gęsta.

Samo ułożenie grzywki może być bardzo trudne na kręconych włosach, szczególnie wtedy, gdy miewamy problemu ze stylizacją loków, a do tego zmagamy się z puszeniem ich.

Nawet kobiety, które nie mają problemów większych z włosami, wziąć powinny pod uwagę to, że grzywka wymagać może układania codziennego, często z użyciem suszarki bądź prostownicy. Tak się dzieje, ponieważ włosy krótsze tworzące je poddają się odkształceniom oraz zmianom atmosferycznych. Są również lżejsze od pozostałych pas, przez co się uwidacznia ich struktura naturalna. Mogą na przykład się kręcić o wiele mocniej niż reszta włosów. Lepiej zatem unikać grzywki, jeśli nie lubimy stylizacji włosów codziennej lub też nie mamy kompletnie na to czasu.