Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne?

Wiosna i lato to czas, kiedy słońce, dużo chętniej zagląda nam do oczu. Okazuje się, że promieniowanie ultrafioletowe jest bardzo szkodliwe dla wzroku nie tylko w letnich porach roku, ale także jesienią i zimą. Dla wielu osób, nie tylko dla kobiet, ale także mężczyzn okulary przeciwsłoneczne są jedynie modnym dodatkiem do udanej stylizacji. W rzeczywistości noszenie dobrych okularów przeciwsłonecznych ma dużo więcej zalet. Dlaczego warto sięgnąć po taki rodzaj okularów? Na to pytanie odpowiemy w naszym artykule.

Ochrona oczu przez cały rok

Wielu osobom z nas, okulary przeciwsłoneczne kojarzą się z latem, kiedy słońce mocno razi nas w oczy i uniemożliwia normalne funkcjonowanie na świeżym powietrzu. Jednak nie wiele osób wie, że oczy powinniśmy chronić przez cały rok, a promieniowanie UV może być jeszcze bardziej szkodliwe dla wzroku jesienią, niż latem. Pomimo iż podczas zimniejszych pór roku temperatura spada, słońce znajduje się dużo niżej na niebie, niż w miesiącach letnich, dlatego promienie padają pod dużo niższym kątem, jeszcze bardziej rażąc w oczy. Okazuje się, że dużo groźniejszym zjawiskiem dla oczu są odbijające się promienie słońca od śniegu. Dlatego tak bardzo ważne jest noszenie okularów przeciwsłonecznych z filtrem przez cały rok. Minimalizują one ryzyko wystąpienia poważnych chorób, takich jak: zaćma, skrzydlika, zwyrodnienie plamki żółtej, zapalenie spojówek, oparzenia rogówki oraz zmian nowotworowych. 

Komfort w podróży

Podróżując samochodem, bardzo ważne jest posiadanie odpowiednich okularów z polaryzacją, dzięki której zminimalizowane są odblaski świateł aut jadących z naprzeciwka i słońca. Dzięki takiej funkcji można uniknąć oślepiania oraz zmęczenia oczu, co może mieć miejsce podczas długotrwałej podróży. Tak naprawę posiadanie dobrych okularów przeciwsłonecznych, jest bardzo ważne również dla osób przebywających długotrwale na świeżym powietrzu. Szczególnie podczas górskich wędrówek, sportów wodnych, wędkowania czy żeglowania, ale także jazdy na rowerze i na nartach. 

Jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne? 

Najważniejszym zadaniem okularów przeciwsłonecznych jest ochrona oczu przed promieniowanie ultrafioletowym. Dlatego odpowiednie okulary powinny być wyposażone w filtry ochronne, które spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Wybierając przeciwsłoneczne okulary Polaroid na stronie EyeWear24.net, można mieć pewność zakupu odpowiedniego gadżetu, który w sposób pewny ochroni oczy, pozwalając zachować im zdrowie na lata. Mnogość różnorodnych kształtów oprawek i ich kolorystyki pozwala na wybór okularów dopasowanych do kształtu twarzy, które staną się idealnym dodatkiem do wielu stylizacji. Nie warto kupować okularów z niepewnych źródeł, a postawić na te certyfikowane, wyposażone w odpowiednie filtry, które chronią oczy przez cały rok. Dzięki temu można mieć pewność zdrowego wyboru dla oczu, który będzie odpowiednio chronić je o każdej porze roku, na plaży, na rowerze czy nartach, zapewniając ponadczasowy look.