Jakie spódnice do pracy są w normach dress code?

Praca w biurze, spotkanie biznesowe wymagają odpowiedniego ubioru. To, co na pierwszy rzut zwraca uwagę to profesjonalny wizerunek. Nie ma przy tym znaczenia, czy pracujesz w biurze, czy spotykasz się w celach biznesowych. W biurze świetnie sprawdzają się spodnie cygaretki, spódnice ołówkowe, sukienki w klasycznych krojach. Spódnica to zawsze dobra opcja i pracując w biurze, warto mieć ich kilka w szafie. Jak skompletować garderobę zgodną z dress code?

Długość spódnicy

Możesz mieć długie nogi i wręcz idealnie prezentować się w mini, ale w pracy, gdzie obowiązuje dress code nie jest mile widziana. Natomiast jeśli szef nie ma nic przeciwko krótkim spódnicom, czy też nie pracujesz w obsłudze klienta, to możesz pokusić się o krótsze fasony. Spódnice do pracy powinny być odpowiedniej długości. Wspomniana klasyczna mini nie wszędzie wypada. Najlepsza długość to do kolan bądź w niektórych biurach akceptowana jest włoska długość- trzy palce przed kolano. Spódnica może być też lekko za kolano. Taka niepisana zasada mówi, że świetnie wyglądają spódnice +7 bądź -7 cm od kolana. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się spódnice do połowy łydki. Natomiast jeśli chodzi o długą spódnicę do kostek, to niekoniecznie jest ona wygodna.

Najlepsze kroje

Klasyczna spódnica, która idealnie sprawdza się w pracy, to ta potocznie zwana ołówkową. Pasuje do różnych typów sylwetek, podkreśla atuty. Kolejny krój do biura to spódnica w kształcie tulipana. Od ołówkowej różni ją to, że ma nieco poszerzone biodra. Kolejny polecany fason to spódnica z baskinką. W ostatnich latach modne są również spódnice z zakładką. Nie są polecane bombki, asymetryczne, z dużą liczbą falban, udziwnień, naszywek itd. Spódnica do pracy ma być skromna. Jeśli chodzi o kolorystykę, to najlepsze są klasyczne kolory: czarny, granatowy, jasne kolory, ale też butelkowa zieleń. Ważne by kolor był stonowany, a spódnica nie miała krzykliwych wzorów. Będąc przy wzorach, to do biura możesz nosić spódnicę w kratę. To do niej należą ostatnie lata. Niełatwo jest skompletować spódnice do pracy, natomiast takie sklepy jak https://naia.com.pl/ przychodzą z pomocą. Znajdziesz w nim zakładkę spódnice do pracy i masz bardzo duży wybór, zarówno jeśli chodzi o fason, długość i kolor. Co ważne spódnice są z materiałów, które bardzo dobrze sprawdzają się w pracy. Są wygodne, a zarazem z każdym praniem nie tracą na jakości.

Wybierając spódnicę do biura, warto się kierować nie tylko ceną, ale przede wszystkim tym jak wygląda. W pracy ma to kolosalne znaczenie.