Cieniowanie włosów krótkich – techniki

Musimy zauważyć, że cieniowanie włosów krótkich stało się bardzo popularne w ostatnich latach. Cieniowanie włosów cały czas jest modne, to nie tylko na włosach krótkich, ale także na włosach długich. Na czym polega cieniowanie? Jakich technik się używa? Zaraz sobie o tym wszystkim powiemy.

Uzyskaj pożądaną formę

Cieniowanie włosów krótkich jest jedną z technik, która chętnie jest wykorzystywana przez fryzjerów, aby fryzurze nadać formę pożądaną. Polega na niczym innym jak na skracaniu włosów odpowiednimi warstwami. Kosmyki, które znajdują się na zewnątrz są krótkie, od tych, które znajdują się pod spodem.

Zabieg taki sprawia, że włosy zdecydowanie wyglądają na znacznie gęstsze, niż są normalnie. Optyczne dodanie włosom sporej objętości nie jest efektem jedynym cieniowania. Wycieniowane włosy unoszą się łatwiej u nasady. Dzięki temu fryzurka się wydaje lżejsza, a twarzy jest wyszczuplona optyczne. Lepiej także się układają, a podczas ich modelowania może uzyskać za każdym razem efekt odmienny. Sprawia to, że fryzura się na długo nie znudzi. W przypadku falowanych włosów czy też włosów kręconych ich wycieniowanie zaś dodatkowo wzmacnia skręt, przy tym dodają wyrazistości lokom oraz sprężynkom.

Cieniowanie włosków długich oraz krótkich

Warto także wiedzieć, że cieniowanie włosów długich nieco inaczej wygląda niż cieniowanie krótkich włosów. Fryzjer podczas strzyżenia musi pamiętać bowiem, aby między warstwami poszczególnymi włosów zachować proporcje odpowiednie, ponieważ tylko dzięki temu sprawić można, że fryzura będzie wyglądała naprawdę naturalnie. Przejście pomiędzy włosami o różnej długości muszą być stopniowe, łagodne oraz bardzo delikatne. Dlatego też w trakcie strzyżenia włosy dzieli się w pierwszej kolejności na sekcję zewnętrzną oraz wewnętrzną, a skra następnie w miejscach określonych pod kątem określonym tak, aby po cięciu tworzyły całość harmonijną, a włosy się same układały.

Najważniejsze jest bowiem to, aby fryzjer dobrze znał techniki cieniowania. Jeśli włosy zostaną odpowiednio pocieniowane, to jak najbardziej możemy później łatwo je stylizować. Bez wątpienia warto się pokusić o odpowiednie kosmetyki do stylizacji. Wybór na rynku jest spory. Jednak gdy nie mamy w temacie tym zbyt dużego doświadczenia, to powinnyśmy porozmawiać na ten temat z fryzjerem. Fryzjer na pewno nam dopowie, na które kosmetyki szczególnie warto się pokusić. Miejmy tego świadomość.

Pamiętajmy, że z czasem nabierzemy wprawy w stylizacji. Po kilku razach w dosłownie kilku minutach będziemy wyglądać przepięknie.