Czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne?

Budując dom, musimy podjąć wiele zarówno ważnych, jak i nieco mniej ważnych decyzji. Jedną z nich jest to, czy wybierzemy na swoje okna rolety zewnętrzne , czy może klasyczne zasłony lub żaluzje. Faktem jest, że niewielka część osób pozostawia swoje okna bez żadnej osłony. Chcemy przecież czuć się we własnym domu bezpiecznie i cieszyć się intymną, prywatną atmosferą. Sprawdź, dlaczego warto wybrać rozwiązanie, jakim są rolety montowane od zewnętrznej strony elewacji!

Zalety rolet zewnętrznych, czyli dlaczego warto się na nie zdecydować!

Wybór rolet zewnętrznych do swojego domu czy mieszkania oznacza naprawdę wiele korzyści. Takie rozwiązanie widocznie ułatwia i uprzyjemnia codzienne życie. Jedną z częściej wymienianych zalet, tego typu rolet jest fakt, iż zapewniają doskonałą izolację termiczną domu, a więc niesie to za sobą znaczną oszczędność energii i obniżenie kosztów stałych. Latem, podczas upałów, zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz, przez co nie musimy korzystać z klimatyzacji lub możemy robić to o wiele rzadziej. Zimą natomiast, szczególnie podczas bardzo mroźnych i wietrznych dni, przeciwdziałają stratom ciepła z nagrzanych pomieszczeń. Co ważne, chronią również nasze okna przed szkodliwym działaniem takich zjawisk atmosferycznych jak silny wiatr, deszcz, grad, śnieg, mróz czy ostre słońce. Stolarka okienna nie blaknie i nie niszczy się. Chronimy w ten sposób również nasze wykładziny, dywany, czy drewniane podłogi i meble, które – wystawione na działanie promieni słonecznych – bardzo szybko blakną. Rolety zewnętrzne to również zwiększona izolacja akustyczna, co jest ważne w przypadku domu czy mieszkania zlokalizowanych przy ruchliwej ulicy. Pozwalają również na regulowanie dopływu światła, co ma znaczenie kiedy chcemy obejrzeć film czy uciąć sobie drzemkę w środku dnia.

Jakie rolety zewnętrzne warto wybrać?

Decydując się na wybór rolet zewnętrznych, często kierujemy się tym, iż zależy nam na prywatności i bezpieczeństwie. Dotyczy to przede wszystkim domów jednorodzinnych, lecz także mieszkań zlokalizowanych na parterze. W takiej sytuacji podczas ich zakupu powinniśmy się kierować przede wszystkim funkcją antywłamaniową. Już klasyczne rolety zewnętrze utrudniają lub zniechęcają do forsowania okien, jednak te antywłamaniowe to prawdziwa przeszkoda dla każdego złodzieja. Rolety instalowane od zewnętrznej strony budynku mogą być zarówno podtynkowe, zewnętrzne nadstawne, jak i elewacyjne. Warto zdecydować się na jedno z tych rozwiązań jeszcze na etapie budowy czy wykańczania, dzięki czemu ich instalacja nie będzie stanowiła żadnego problemu. Styl i kolor rolet warto dopasować do wybranej stolarki okiennej oraz drzwi wejściowych, a także samej elewacji budynku. Będą dzięki temu stanowiły jedną, spójną całość. Rolety zewnętrzne dodadzą budynkowi nowoczesnego i luksusowego wyglądu.

Podsumowanie

Podsumowując, wybór odpowiednich rolet do swojego domu czy mieszkania nie jest prostą decyzją. Warto jednak zdecydować się na rozwiązanie, jakim są rolety zewnętrzne, ponieważ będą inwestycją na lata. Zapewniają prywatność, bezpieczeństwo, a także izolację termiczną i akustyczną.