Konsultacje estetyczne – o co zapytać lekarza przed zabiegiem medycyny estetycznej?

W końcu zdecydowałaś się na odwiedzenie kliniki medycyny estetycznej i skorzystanie z zabiegów odmładzających. Zbliża się Twoja konsultacja estetyczna, a Ty nie wiesz, o co zapytać lekarza? Oczywiście specjalista przedstawi Ci najważniejsze informacje na temat zabiegu, jednak ważny jest też Twój udział w rozmowie. Lekarz musi poznać Twoje cele oraz wszelkie wątpliwości, aby odpowiednio dobrać zabiegi.

Jaki zabieg medycyny estetycznej będzie dla mnie najlepszy?

W pierwszej kolejności podczas konsultacji estetycznej musisz dobrze wyjaśnić, z jakim problemem przychodzisz. Na tej podstawie lekarz będzie wiedział, jaką terapię może Ci zaproponować. Specjalista dokładnie przyjrzy się Twojej skórze i zada Ci kilka ważnych pytań. Może okazać się, że problem, z którym przychodzisz, nie jest odosobniony i towarzyszą mu inne zmiany, które należy zniwelować. Na przykład przebarwieniom posłonecznym mogą towarzyszyć zmarszczki i suchość skóry. Wówczas terapia może wymagać zastosowania kilku różnych procedur, aby przywrócić skórze zdrową kondycję.

Jakie są zalecenia przed i po zabiegu?

Konsultacja estetyczna to czas, kiedy dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze na temat zaproponowanych przez lekarza zabiegów. Specjalista wytłumaczy Ci, jak powinnaś przygotować się do danej terapii. Na przykład w przypadku zabiegów laserowych będziesz musiała na pewien czas zrezygnować z opalania skóry i zażywania leków i ziół światłouczulających. Lekarz przedstawi Ci również wskazówki, dotyczące pielęgnacji skóry po zakończeniu terapii.

Czy są jakieś alternatywy dla zaproponowanych procedur?

Podczas konsultacji estetycznej lekarz może zaproponować Ci kilka zabiegów i różne scenariusze terapii. Omówicie je wspólnie i ustalicie, które leczenie jest dla Ciebie najlepsze. Jeśli zależy Ci na szybkim powrocie do codziennych obowiązków, zdecyduj się na mało inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, które nie powodują przerwania ciągłości naskórka, np. wybierz laser nieablacyjny zamiast ablacyjnego. Pamiętaj jednak, że te mniej inwazyjne terapie wymagają często większej liczby powtórzeń niż te bardziej agresywne.

Czy konieczne jest wykonanie serii zabiegów?

Po konsultacji estetycznej otrzymasz od lekarza spersonalizowany plan terapii dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Jak zauważają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, podczas konsultacji często okazuje się, że pacjent potrzebuje serii zabiegów, a nawet terapii skojarzonej dla osiągnięcia postawionego sobie celu. Połączenie kilku różnych zabiegów medycyny estetycznej pozwala na odpowiednie przygotowanie skóry do kolejnych procedur, wzmocnienie i przedłużenie efektów oraz przyspieszenie gojenia i rekonwalescencji.  

Jak długo utrzymują się efekty terapii?

Rezultaty zabiegów medycyny estetycznej nie trwają wiecznie, chociaż w wielu przypadkach mogą utrzymywać się bardzo długo. Podczas konsultacji estetycznej lekarz przedstawi Ci różne terapie oraz efekty, jakie można dzięki nim osiągnąć. Często konieczne jest powracanie na tzw. zabiegi przypominające, które pozwalają na wzmocnienie i przedłużenie efektów.

Czy mogą wystąpić skutki uboczne?

W przypadku każdego zabiegu istnieje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Dlatego ważne jest, żeby przedstawić lekarzowi swoją historię zdrowia i nie zatajać żadnych faktów. Pozwoli to na wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań i uniknięcie skutków ubocznych, takich jak reakcje alergiczne.

Jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej w Warszawie, umów się na konsultację ze specjalistami z Kliniki Miracki.

Zapraszamy także do naszego sklepu po kremy pozabiegowe: https://doctorlaser.pl/