Czego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole?

Święta Wielkanocy to uroczysty czas spotkań w rodzinnym gronie. Towarzyszy im najczęściej wspaniała kulinarna oprawa i przepyszne łakocie. Jakie są tradycyjne potrawy?

Okres świąteczny to czas przygotowań, a dla wielu osób także postu. Po okresie wyrzeczeń można skosztować pysznego żuru na zakwasie, białej kiełbasy i jajek. Warto także zadbać o koszyczek wielkanocny, ozdoby i łakocie. Do tego zadania sprawdzą się, chociażby zajączki wielkanocne z czekolady. Uświetnią wygląd każdej święconki, a ku uciesze wszystkich domowników, będzie można je z przyjemnością zjeść po uroczystym śniadaniu.

Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć jajek

Pisanki i czekoladowe figurki wielkanocne to nie tylko ozdoby, a smaczne przekąski. Jednak jaja występują także pod wieloma innymi postaciami. Najczęściej podawane są z majonezem, w koszulkach lub faszerowane. Jaja stanowią podstawowy składnik wielkanocnych ciast, które kocha niemal każdy.

Słodkie ozdobne i jadalne jajo

https://lh4.googleusercontent.com/cGP1LtbCqjDYsxiGk9ljpOHhrnvOH1YI6kBuo2Q-4fosA9h6ArIrGl4cfEp6cxfYaGAlGirtMlJ8uR1TE6ynAsoPBLrPic834h_pYonYc5trneJ-defAjsWuKmfQnkTVZaBzqqN-

Producenci łakoci dbają, aby nie zabrakło także czekoladowych odpowiedników jajek. Można dostać je w różnych rozmiarach i wersjach. Wiele z nich zachwyca estetyką i choć trudno się powstrzymać przed konsumpcją, to świetnie prezentują się, jako ozdoba wielkanocnego stołu.

Żurek lub barszcz biały

Trudno wyobrazić sobie obie zupy bez dodatku jajka. Posiłek ma wymiar świąteczny, ale często znajduje się w menu wielu polskich rodzin. Nic dziwnego, bo to smaczny i treściwy posiłek. W wersji świątecznej podaje się go w specjalnie przygotowanych chlebach imitujących miskę. Wyborne danie.

Słodkości!

Babka wielkanocna, makowiec czy mazurek to tradycyjne wypieki, które uświetnią każde święta. Wspólne spotkania rodzinne to dobra okazja, aby bez pośpiechu porozmawiać z bliskimi i odpocząć od trudów dnia codziennego. Wszelkie ciasta to miły dodatek do kawy i herbaty, kiedy atmosfera staje się nieco mniej formalna. Jednak ciasta to nie wszystko.

Zajączki wielkanocne z czekolady i inne figurki to dobry pomysł na prezent. Jeśli wybierasz się w gości i myślisz o czymś drobnym, ale efektownym postaw na łakocie. Czekoladowe owieczki, kurczaczki, zajączki czy kwiaty zachwycą nie tylko najmłodszych. Estetyka wykonania sprawia, że trudno się zdecydować czy postawić taki podarunek, jako ozdobę, czy od razu spróbować przepysznie wyglądającego prezentu.

Formalne prezenty rządzą się nieco innymi prawami. Jeśli chcesz kogoś uraczyć takim podarunkiem np. szefa, wykładowcę lub kontrahenta biznesowego, postaw na elegancję. W takich sytuacjach liczy się jakość i dobre wrażenie.

Eleganckie czekoladki w drewnianym opakowaniu

https://lh4.googleusercontent.com/sbHOl6-g-XovI6GpYG3UQRNtJNHciEX3h3RCxxthv4PFXvd7Me2khZyjaukXPUfsOr2iKAkoNTEJfwtf2Cj6XmlEgw7u4-Ci97Ab9XL_eBbFaP-pHJCkbeROkMHYiiNoAaT0cwvS

Łakocie nie dość, że estetycznie zapakowane to swoim smakiem rozpieszczą osobę obdarowaną. To coś więcej niż jeden wymiar smaku, to cały bukiet, który wyróżnia się na tle innych produktów. Wyjątkowa uczta dla oczu i podniebienia, a z pewnością miły i niezapomniany gest.

Słodka Wielkanoc już tuż, tuż! Czas zaplanować listę potraw i powoli przygotowywać zapasy. Warto także pomyśleć o łakociach, które uświetnią każde Święta w gronie najbliższych. Jeśli szukasz drobnych upominków, również możesz postawić na czekoladowe figurki lub estetyczne kompozycje w eleganckim etui. Każdy doceni taki gest.