Dowiedz się jaki materac dla dziecka wybrać?

Wielu rodziców się zastanawia nad tym jaki materac dla dziecka powinni wybrać. Obecnie na rynku mamy dostępnych wiele materacy. W związku z tym wybór odpowiedniego może stanowić dla nas spory problem.

Co mówią badania?

Badania dowodzą, że neurologiczny rozwój dziecka jest idealnie proporcjonalny do jego samej jakości snu. Zdrowy sen jest w zasadzie niezbędny dla zdrowia, dobrego samopoczucia oraz także rozwoju dziecka. Dlatego też niezmiernie ważne jest to, aby zrozumieć wszelkie właściwości materacy najlepszych dla dzieci oraz także uwagi, które dotyczą zakupów.

Twardy czy miękki materac?

Przejdźmy do konkretów – jaki materac dla dziecka wybrać? W zasadzie to nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Materac musi być idealnie dopasowany, a więc nie może być ani zbyt twardy, ani też zbyt miękki. Może to także być materac średnio twardy, jednak pamiętać musimy także o tym, że materace jednorazowo powinny dopasowane być w sposób indywidualny do każdego użytkownika. Musimy przede wszystkim kupić dla swojego maluszka materac wysokiej jakości pamiętając o jego samym bezpieczeństwie.

Należy także pamiętać, że kości dziecka rozwijają się wciąż, a ich ciała potrzebują o wiele większego wsparcia niż nasze ciała dorosłe. Osoby dorosłe mogą znaleźć komfort oraz także wsparcie dzięki gamie szerokiej materiałów oraz także poziomów sprężystości, ale dla dzieciaczków sprężystość jest zawsze o wiele, wiele lepsza. Jeśli dla ciebie jest przytulny, to najprawdopodobniej jest także zbyt miękki dla naszego dziecka.

Spory wybór materacy

Do wyboru mamy tak naprawdę kilka rodzajów jeśli chodzi o wypełnienie materaca dla dzieci. Wybór wypełnienia materacy jest w zasadzie kluczowy. Wszystko po to, aby dziecko mogło spać spokojnie, wygodnie oraz także bezpiecznie. Należy szczególną uwagę zwrócić na higienę snu, gromadzenie roztoczy, cyrkulację powietrza, sprężystość oraz podparcie kręgosłupa.

Bardzo polecanym materacem jest materac z pianki wysokoelastycznej. Możemy także się spotkać z takimi nazwami jak zimnotłoczona pianka czy też pianka HR. Jest na pewno dobry dla noworodków, jak i także dla dzieci w zasadzie w każdym wieku (nadaje się idealnie dla dzieci aktywnych). Na sam koniec dodajmy, że jest to wręcz świetny stosunek jakości do ceny. Materac jest łatwy w przenoszeniu oraz bardzo lekki.

Materac ten także konsekwentnie wspiera oraz wyrównuje kręgosłup. Na dodatek reaguje bardzo szybko na nacisk. Powraca błyskawicznie do swojej postaci pierwotnej. Higieniczny oraz oddychający powoduje, ze nie rozwijają się w nim w żadnym wypadku roztocza ani też grzyby.

Wybierając ten materac jest to materiał trwały. Pod względem samej żywotności tylko latek się sprawdza lepiej. Materace te są sprzedawane w pokrowcach z możliwością prania.