Narożnik do salonu – poznaj plusy i minusy popularnych modeli

Możesz pochwalić się przestronnym salonem, a może po prostu masz dużą rodzinę? Zamiast tradycyjnej sofy z fotelami warto dać szansę narożnikowi, który zmieści więcej osób, jest wygodny i jednocześnie zajmuje mniej miejsca niż wspomniany zestaw. Na dodatek można liczyć na szeroki wybór ciekawych i praktycznych modeli. Sprawdź, co warto wiedzieć o popularnych rodzajach narożników.

Narożnik w kształcie litery U

Jak sama nazwa wskazuje, taka kanapa przypomina kształtem literę U. Tego typu narożniki ze strony https://mks-meble.pl/1315-narozniki-u zapewniają naprawdę sporo przestrzeni dla każdej siedzącej osoby, co oznacza komfort na najwyższym poziomie. Na dodatek aż dwie osoby bez sięgania po pufy mogą np. oglądać telewizję w pozycji półleżącej. Jeśli ponadto wybierze się model z funkcją spania, to można zyskać naprawdę przestronne łóżko dla domowników bądź gości. Należy jednak pamiętać, że narożnik w kształcie litery U to raczej propozycja dla właścicieli większych salonów.

Narożnik w kształcie litery L

Ten typ narożnika jest uznawany za jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań. Z jednej strony zapewnia niemal tyle samo przestrzeni i wygody, co modele w kształcie litery U. Jednocześnie zajmuje niewiele więcej miejsca niż klasyczna sofa. Na dodatek przy postawionym przed nim stolikiem kawowym będą mogły swobodnie usiąść dwie bądź nawet trzy osoby bez konieczności przynoszenia dodatkowych siedzisk. Przed zakupami warto dobrze przemyśleć ustawienie narożnika, ponieważ modele w kształcie litery L są dostępne w wersji prawo- i lewostronnej.

Narożnik z funkcją spania

Funkcja spania jest dostępna zarówno w niektórych narożnikach, jak i w wielu sofach. W przypadku narożników można jednak liczyć na znacznie więcej miejsca, co może być istotne dla pary, nieco bardziej postawnych osób czy też w przypadku wizyt np. teściów. Możliwość rozłożenia kanapy ze sklepu online MKS Meble może przydać się również podczas rodzinnego oglądania telewizji czy nawet popołudniowej drzemki. Narożnik z funkcją spania jest też polecany jako funkcjonalne łóżko do kawalerki.

Narożnik z pojemnikiem

Podczas poszukiwań idealnego narożnika do salonu zdecydowanie warto zwrócić uwagę na modele z pojemnikiem. Ukryta w meblu skrzynia jest praktycznym schowkiem, który może przydać się zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach. Dodatkową przestrzeń można wykorzystać np. do przechowywania zimowej odzieży, ręczników bądź poszewek dla gości. Gdy dodatkowo narożnik pełni funkcję łóżka w kawalerce, to właściwie nie można zrezygnować z obecności pojemnika na pościel.

Narożnik na nóżkach

W sklepach meblowych sporą popularnością cieszą się narożniki na nóżkach. Takie modele dodają aranżacji lekkości, co jest istotne w mniejszych salonach. Ponadto ułatwiają sprzątanie i usuwanie kurzu spod kanapy. Jednocześnie wszelkie zabrudzenia pod narożnikiem są znacznie bardziej widoczne. W przypadku modeli z nóżkami warto zwrócić uwagę na ich wysokość, która nie powinna przeszkadzać podczas porządków.