Czarnobyl serial gdzie obejrzeć tą produkcję?

Lubisz seriale? Na pewno powinieneś pokusić się także o genialną produkcję jaką jest „Czarnobyl”. Co można zdradzić o tym serialu? Pochylmy się także nad zagadnieniem – Czarnobyl serial gdzie obejrzeć?

Historia fabularyzowana

„Czarnobyl” jest mini serialem, który przedstawia fabularyzowaną historię awarii jądrowej elektrowni w Czarnobylu. Na Ukrainie w Czarnobylu 28 kwietnia 1986 roku, na terenie ZSRR ówczesnego, doszło do przeróżnej eksplozji. Podczas wybuchu została uwolniona radioaktywna chmura. Spowodowała ona promieniotwórcze skażenie na terenie Rosji, Białorusi oraz Ukrainy. Co więcej rozprzestrzeniła się w zasadzie po całej Europie, w tym także dotknęła nasze kraj, Skandynawię, Europę Zachodnią oraz Europę Środkową.

Ten miniserial śledzi losy w zasadzie kilku postaci. Możemy tutaj podziwiać genialnego Jareda Harrisa, który się wciela w rolę Walerija Legasowa, a więc wiodącego radzieckiego jądrowego fizyka, który był członkiem komisji, która badała przyczyny awarii oraz jako pierwszy w ogóle zrozumiał cała skalę katastrofy. Zaś Stellan Skarsgard gra tutaj zastępcę przewodniczącego w ZSRR Rady Ministrów Borysa Szczerbinę, który z nadania kremlowskiego przewodniczył rządowym pracom komisji do spraw Czarnobyla już w pierwszych godzinach po awarii.

W serialu możemy także obejrzeć Emily Watson. Zobaczymy ją w roli niejakiej Ulany Khomyuk. Jest to radziecka fizyczka jądrowa, która ma jeden cel. Chce bowiem poznać przyczyny prawdziwe wybuchu reaktora.

Serial ten składa się dokładnie z pięciu odcinków. Dlatego właśnie jest to mini serial. Opowiada on o największej w historii awarii atomowego reaktora, która miejsce miała w 1986 roku. Naprawdę nazwiska aktorów, którzy grają w tej produkcji robią na nas wrażenie. Nie mamy co do tego wątpliwości.

Czy zostaliście zachęceni?

Co jak co, ale musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy opis powyższy nas w ogóle zachwycił? Założę się, że w dziewięćdziesięciu dziewięciu procentach na pewno tak. Zatem przejdźmy do najważniejszego, a więc do zagadnienia – Czarnobyl serial gdzie obejrzeć? No właśnie gdzie? Okazuje się, że mając Internet oraz dostęp do przeróżnych platform vod nie będziemy mieli kompletnie żadnego problemu. Naprawdę jest to mini serial bardzo szeroko dostępny. Zatem co możemy jeszcze zrobić? Nie pozostaje nam nic innego jak po prostu zarezerwowanie sobie wolnego popołudnia i wieczora i zapoznać się z produkcją. Na pewno będzie pozytywnie zaskoczeni i serial ten wciągnie nas bez reszty. Być może całość zobaczymy w jeden wieczór.