Alkohol na prezent – co wybrać na urodziny dla mężczyzny, a co dla kobiety? Sprawdź nasze propozycje!

Alkohol jest jedną z najbardziej uniwersalnych opcji na prezent. Można postawić tutaj na wiele różnych trunków, zaczynając od win, poprzez szampany, wódki i whisky. Duży wybór może jednak utrudnić podjęcie decyzji, jaką opcję wybrać. Jaki napój będzie odpowiedni dla kobiety, a jaki dla mężczyzny? Podpowiadamy!


Drogi alkohol na prezent

To na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze prezentu, nie jest takie oczywiste – okazuje się, że jakość trunku nie jest tutaj wcale priorytetem. Ważniejszą od tego rzeczą jest prezencja danego trunku – opakowanie powinno być reprezentatywne. Następnie, zwracamy uwagę na wiek trunku, oczywiście, jeśli jest to ważne przy danym typie alkoholu.

Mitem jest to, że podarowany przez nas alkohol musi być koniecznie drogi. Warto jednak, aby jego wiek był wysoki – zwłaszcza jeśli obdarowywana osoba nie zna się zbyt dobrze na alkoholach. Pomimo tego, że alkohole z wyższym wiekiem nie są automatycznie lepsze, zyskują sobie często jednak mianem prestiżowych.

Znana whisky


Alkohol na prezent dla mężczyzny

Oczywiście niezależnie od płci obdarowywanej przez na osoby, w pierwszej kolejności powinniśmy zasięgnąć informacji o jej preferencjach. Jednym z najbardziej klasycznych i bardzo często wybieranych prezentów odpowiednich dla płci męskiej jest butelka tradycyjnej whisky typu single malt. Znane i lubiane marki single maltów znajdziemy obecnie na półkach każdego większego marketu.

Jeśli klasyczna whisky to niezbyt zadowalająca dla nas, nudna opcja, można skłonić się w stronę mniej klasycznych wersji. Może być to na przykład ceniony przez wielu armaniak, który przedstawia także niższe ceny, dzięki czemu umożliwia nam wybranie propozycji o wyższej jakości. Na prezent nada się także dobra wódka, ale trzeba jednak pamiętać, że ponieważ jest to mniej oficjalna opcja, nada się na prezent dla rodziny.


Alkohol na prezent dla kobiety

Każdą kobietę na pewno ucieszy spersonalizowany, dobrany do indywidualnych potrzeb prezent. Eleganckie, przemyślane opakowanie bez dwóch zdań zyska aprobatę, ponieważ pokaże, że w wybór i przygotowanie prezentu włożyliśmy sporo wysiłku. Nasza koleżanka czy przełożona w pracy na pewno ucieszy się ze znanej marki trunku, który dodatkowo pięknie będzie prezentował się na półce.

Doskonałym i dość neutralnym prezentem dla kobiety będzie wino. Dobrze jest jednak zasięgnąć wcześniej informacji, czy dana osoba preferuje słodkie, czy też wytrawne propozycje. Jeśli nie mamy możliwości się tego dowiedzieć, warto skłonić się w stronę opcji półsłodkich lub też półwytrawnych – różne rodzaje oraz wysokiej jakości alkohole na prezent znajdziesz na stronie Krest.pl.

Alkohol na prezent urodzinowy

Co natomiast wybrać, jeśli mówimy o prezencie na urodziny? Jeżeli chodzi o osobę nową w świecie alkoholi, warto jest zakupić po prostu znany brand; takie marki automatycznie uznawane są za wysokiej jakości. Prezentem dla bardziej doświadczonych może stać się alkohol niszowy jak na przykład armaniak. Tylko osoby z większym doświadczeniem będą mogły docenić taki napój.Ciekawym podarunkiem na urodziny będzie spersonalizowana butelka: możesz zlecić umieszczenie na etykiecie swoich życzeń czy zabawnego komentarza. Taki prezent bez wątpienia będzie wspominany przez lata. Urodziny to także jedna z najlepszych okazji na zakupienie w prezencie alkoholu, którego ktoś chciał od dawna spróbować, a nie chciał od razu kupować całej butelki.