Chirurgia plastyczna – kompendium wiedzy dla Ciebie!

Kobiety, jak i mężczyźni coraz chętniej decydują się na zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Dlaczego? Czasem nie podoba się im się ich nos, jeszcze innym razem zbyt małe piersi lub zbyt szerokie uda czy duży brzuch. Najogólniej rzecz biorąc chirurgia plastyczna do remedium na problemy z wyglądem. Jeśli coś nam się nie podoba, mamy ku temu odpowiednie fundusze i motywację, warto rozważyć zabieg chirurgiczny. Co powinniśmy wiedzieć o tego typu procedurach?

Chirurgia plastyczna na problem z wyglądem

Tak naprawdę to jak wyglądamy, a to jak postrzegamy swoją aparycję to czasami dwie różne sprawy. Czasem źródłem kompleksów dla jednej osoby może być pewien „defekt”, który na pierwszy rzut oka tak naprawdę jest niezauważalny. Są to czasami takie problemy, które znacząco wpływają na naszą samoocenę – odstające uszy, garbaty, za duży nos czy niesymetryczne piersi potrafią skutecznie zablokować przed kontaktami międzyludzkimi. Tymczasem chirurgia plastyczna pozwala uporać się z tymi mniejszymi, jak i większymi problemami w wyglądzie. Co więcej, z roku na rok staje się coraz bardziej dostępna dla przeciętnego pacjenta.

Jak przygotować się do zabiegu?

Chirurgia plastyczna z założenia zakłada, iż zabiegi, którym będą się poddawać pacjenci, będą w przeważającej większości inwazyjne, a więc będą wymagały przejścia stosownej rekonwalescencji. Dlatego do tego typu zabiegów należy się odpowiednio przygotować. Odbyć konsultację z chirurgiem, na której zostanie dobrana odpowiednia metoda zabiegu oraz zostaną omówione możliwe do uzyskania efekty. To też spotkanie, na którym dowiesz się, czy w twoim przypadku istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Jest to bardzo ważne spotkanie, na którym pacjent musi dokładnie opowiedzieć lekarzowi czego oczekuje, a lekarz z kolei musi wyjaśnić pacjentowi, czego może się on spodziewać. Musimy jednak wiedzieć, że każdy zabieg z zakresu chirurgii plastycznej nie jest możliwy do przewidzenia w 100%. Ostateczny efekt zawsze będzie zależał od indywidualnych cech pacjenta i procesu gojenia. Przed przystąpieniem do operacji należy wykonać badania laboratoryjne (badania krwi, USG, itp.).

Musisz być cierpliwy

Chirurgia plastyczna to dziedzina, która wymaga cierpliwości. Dlaczego? Pełne rezultaty zabiegów wymagają czasu, wraz z przebiegiem rekonwalescencji tkanki się goją i na ostateczny efekt należy czekać nawet po kilka miesięcy. Wynik operacji nie będzie widoczny od razu, kiedy tkanki będą opuchnięte i blizny będą się goić, nie jest możliwe dostrzeżenie pełnego, finalnego efektu. Oczywiście, jeśli końcowy efekt zabiegu po pełnym wygojeniu i odczekaniu odpowiedniego czasu nie będzie zadowalający, możliwe jest wykonanie kolejnej operacji korygującej.

Jaką klinikę chirurgii plastycznej wybrać?

Decydując się na operację, musisz być całkowicie przekonany co do przeprowadzanego zabiegu. Postanowienie o oddaniu się w ręce specjalisty powinna być poprzedzone naprawdę pogłębioną analizą „za i przeciw”. Chirurgia plastyczna to inwazyjna dziedzina medycyny – w ręce lekarza oddajemy nie tylko swój wygląd, ale też przede wszystkim zdrowie. Zanim poddamy się zabiegowi, warto odbyć kilka konsultacji, zasięgnąć wizji różnych specjalistów, poczytać opinie pacjentów i sprawdzić reputację zarówno kliniki, jak i lekarza.

Źródło: https://drwitwicki.pl/