Buty lat 80 – czym się wyróżniały?

Musimy przyznać, że zarówno buty lat 80, jak i także ogólnie mówiąc moda robią na nas wrażenie. Cieszymy się, że moda ta powróciła i znów możemy liczyć na przepiękne ubrania inspirowane właśnie tamtymi latami. Możemy powrócić nieco wspomnieniami do tamtych chwil.

Moda lata osiemdziesiąte

Jeśli chodzi o największe trendy modowe lat osiemdziesiątych, to na pewno musimy tutaj wymienić firmowe i sprane jeansy koniecznie z podwyższonym stanem, koszulki z napisami zabawnymi oraz demonstracyjnymi, plastikową biżuterię, nerki, wielkie okulary oraz kolorowe frotki.

Był to również czas spodni w kant, obszernych marynarek z poduszkami na ramionach czy też bluzek bufiastych z żabotami. Zaś z drugiej strony był to także okres luźnego triumfu, looku sportowego, welurowych dresów oraz gumowych sandałów. W oczy także się rzucały motywy zwierzęce.

Z czym ci się jeszcze kojarzy ta moda? Lata osiemdziesiąte to wszechobecne futra oraz skóry, ale także koronkowe gorsety, ramoneski, różnego rodzaju manifestacje glam rocka oraz także krzyżyki. Z jednej strony bermudy, ortalion oraz klipsy plastikowe, a z drugiej strony długie rękawiczki bez palców, lakierowane szpilki czy też brokatowe opaski do włosów. To jest pomieszanie z poplątaniem, ale kochamy ten styl.

Moda powracająca do łask

Moda z lat osiemdziesiątych wraca obecnie do łask. Na całym świecie nosimy sportowe i welurowe dresy, obcisłe body czy też jaskrawe legginsy. W trendach znajdują się także bluzy szerokie oraz luźne, które często opadają na jedno ramię, T-shirty z napisami widocznymi, dżinsy z wysokim stanem czy też przeskalowane buty lat 80.

Co więcej także fryzury z lat osiemdziesiątych nie przepadły specjalnie bez echa. Współcześnie tak samo cenimy sobie objętość oraz sięgamy chętnie po karbownice czy też po włosy doczepiane. Co do samego makijażu – wystarczy, że przejrzymy topowe makijażowe konta w mediach społecznościowych, aby móc zobaczyć, że trendy z osiemdziesiątych lat są wziąć żywe. Kolorowe oraz jaskrawe cienie do powiek w połączeniu z ustami wyrazistymi, a do tego rzęsy teatralne – zestawienia tego typu mają się naprawdę genialnie. Znacznie większą uwagę się przywiązuje za to do blendowania, a na policzkach ląduje znacznie mniej różu.

Jeśli lubimy modowo-urodowo eksperymenty, dekada przedostatnia dwudziestego wieku dostarczyć nam może wiele bardzo ciekawych inspiracji. Warto korzystać z nich – i to nie tylko wówczas, gdy się szykuje impreza w stylu osiemdziesiątych lat, ale także na co dzień. Nie bójmy się bawić modą i ciekawymi połączeniami.