Ekologiczne środki czystości. Skąd wziął się ich fenomen?

Lubisz dbać o swoje zdrowie? A może bliskie jest Ci dobro planety? Dieta zmieniona, a w kosmetyczce dominują naturalne kosmetyki. Czy coś jeszcze można zmienić? Tak! Warto zainwestować w ekologiczne środki czystości. Masz wtedy pewność, że będziesz dbać o swoje zdrowie i dobro planety całościowo. Jedną z wiodących na rynku firm jest Frosch. Co warto wiedzieć o produktach tej marki?

Środki czystości do domu – czym się charakteryzują? 

Środki czystości to produkty, wśród których można znaleźć wiele artykułów czyszczących, odświeżających, a także udrażniających. W każdej z wyżej wymienionych grup dostępne są skuteczne preparaty, dzięki którym w prosty i łatwy sposób można dbać o porządek w domu. Wysokiej jakości produkty umożliwiają wyczyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc, takich jak fugi. Profesjonalne środki czystości w znacznym stopniu ułatwiają sprzątanie i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Z uwagi na to warto wybierać ekologiczne produkty dedykowane problemom, z którymi musisz się uporać.  

Czy chemia domowa może szkodzić? 

Niestety nie wszystkie środki czystości są bezpieczne dla naszego zdrowia. Jak rozpoznać, że należy przestać stosować konkretny preparat? Pierwsze objawy to sucha i zaczerwieniona skóra. Ten problem da się rozwiązać, wystarczy skorzystać z rękawiczek. Jednak one ochronią wyłącznie dłonie. Niebezpieczne są także opary, które wdychamy. Podrażnienie spojówek, układu oddechowego, a w tym katar i łzawienie oczu to niepokojące objawy. Warto wtedy wymienić chemię domową na ekologiczne środki czystości. 

Naturalne środki czystości – musisz mieć je pod ręką

Ekologiczne środki czystości cieszą się w ostatnim czasie sporą popularnością. Nie ustępują żadnym właściwościom swoim klasycznym odpowiednikom. Są bezpieczne dla zdrowia i nie szkodzą środowisku. Te cechy powinny być szczególnie istotne dla rodziców małych dzieci oraz osób, dla których ważne jest dobro planety. Naturalne środki czystości do domu zdecydowanie rzadziej powodują alergie i podrażnienia, nie zawierają w składzie metali ciężkich i są biodegradowalne. Zazwyczaj zawierają składniki wyłącznie pochodzenia naturalnego. Większość opakowań pochodzi z recyklingu lub szybko ulega rozkładowi. 

Kilka słów o marce Frosch 

Niemiecka marka Frosch działa na rynku od 1986 roku. Od samego początku była pionierem w dziedzinie ekologii. W produktach tej marki nie znajdziesz agresywnych dla zdrowia i życia składników takich jak fosforany. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wszystkie produkty tej firmy są oparte na ekologicznych alternatywach standardowych receptur. Oznacza to, że substancje myjące, które można spotkać w środkach czyszczących Frosch są oparte na bazie roślinnej, co sprawia, że szybko ulegają całkowitej degradacji. Warto dodać, że firma od 2003 roku posiada certyfikat ekologiczny EMAS III, który zobowiązuje Frosch do dokumentowania dowodów świadczących o tym, że wprowadza ona ulepszenia w kwestii ochrony środowiska. 

Gdzie można znaleźć środki czystości Frosch?

Tabletki do zmywarki, płyn do naczyń czy odplamiacz marki Frosch można aktualnie znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Z pewnością odpowiada za to fakt, że te ekologiczne środki czystości cieszą się w Polsce ogromną popularnością. 

Warto wspomnieć o tym, że nie kosztują one zbyt dużo, więc są bardzo chętnie wybierane przez Polaków. Część osób z pewnością zwraca także uwagę na fakt, że naturalne środki czystości Frosch bazują na klasycznych i sprawdzonych środkach, takich jak: ocet, sód i cytryna. Te składniki w połączeniu z nowoczesną technologią są niezwykle skuteczne i przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia i środowiska.