Testery perfum- fakty i mity. Gdzie kupować, jak weryfikować?

Bywają mylone z próbkami perfum. Dobrze przywołują na myśl testery w drogeriach, które służą do testowania zapachów na kartonikach bądź skórze. Wciąż jednak wokół nich jest wiele pytań i krąży sporo mitów, które nie są prawdziwe. Testery perfum mają liczne zalety. Dzięki nim zakup markowego, drogiego, luksusowego zapachu jest na wyciągnięcie ręki. Tester często jest dużo tańszy od oryginalnie zapakowanej buteleczki perfum. Takim sposobem można nie tylko oszczędzać, ale mieć zapachy, które utrzymują się na skórze przez wiele godzin. Testery nie są sprzedawane w stacjonarnych drogeriach. Tam spełniają swoją funkcję. Za to dostępne są w innych miejscach. Gdzie i jak sprawdzić czy tester faktycznie pochodzi od konkretnego producenta? Co na to prawo, czyli jak można sprzedać towar z etykietką ‘nie na sprzedaż’?

Czym są testery perfum?

Mylone są z próbkami perfum, a jest między nimi zasadnicza różnica. Widoczna gołym okiem. Próbki perfum mają niewielką objętość. Świetnie sprawdzają się na krótkich wyjazdach czy w torebce na co dzień. Natomiast testery perfum mają dużą objętość. Często największą, jaką oferuje producent w ramach określonych perfum. Jest to np. 100 ml.

Testery stoją na półkach w drogeriach, przed właściwym flakonikiem. Ich celem jest testowanie zapachów. Łatwo można je poznać, bo nie mają korka. W drogeriach stacjonarnych mają jedynie taki cel. Nie można ich kupić.

Natomiast dostępne są w drogeriach internetowych. Testery perfum to pełnoprawne perfumy- pod warunkiem, że pochodzą ze sprawdzonego źródła. To co je odróżnia od oryginałów, to między innymi dużo niższa cena.

Męskie, damskie testery perfum- fakty i mity

Testery perfum budzą wiele pytań i wątpliwości.

  • Tester pachnie mocniej, zapach trzyma dłużej- to jeden z mitów. Testery perfum pachną identycznie jak ich odpowiedniki na drogeryjnych półkach.
  • Tester to podróbka, są gorszej jakości niż ich odpowiednik. To również mit. Testery mają ten sam zapach i trwałość co oryginalny flakonik perfum.
  • Producenci specjalnie tworzą lepszej jakości testery, by zachęcić później do zakupów oryginalnych perfum, dużo droższych. To kolejny mit. Tester jest identyczny jak jego odpowiednik.

Producenci perfum nie mogą pozwolić na różnice pomiędzy testerem a perfumami w obszarze zapachu. Gdyby tak było, światowe marki miałyby poważny problem wizerunkowy. Tester jest pełnoprawnym zapachem, nie odbiega niczym od oryginalnie zapakowanego flakonika. Poza tym testery są produkowane na tej samej linii produkcyjnej, w związku z czym nie są ani wyższej, ani niższej jakości.

Dlaczego testery są tańsze?

Celem produkcji testerów jest sprawdzenie ich zapachów. Są one produkowane dla drogerii stacjonarnych. W nich klient może raczyć swój zmysł zapachu różnymi kompozycjami, decydując o wyborze konkretnego. Bez nich ciężko byłoby wybrać zapach. Inaczej sytuacja wygląda w drogerii internetowej. Jeśli dostają one od producentów testery perfum, to nie mają one jak ich zużyć.

Testery perfum są tańsze ponieważ nie mają tak ładnego opakowania jak ich odpowiedniki na sklepowych półkach. Zapakowane są najczęściej w zwykły kartonik z napisem tester. Na flakoniku najczęściej również widnieje informacja tester. Nie mają one również korka, zamknięcia. Poza tym kartonik nie ma folii, jak w przypadku drogeryjnych, oryginalnie zapakowanych perfum.

Co mówi prawo na handel testerami perfum?

Warto poruszyć jeszcze kwestię prawną obrotu testerami. Czy produkty z napisem tester, nie na sprzedaż, mogą być sprzedawane? Jak widać w sieci nie ma problemu ze znalezieniem testerów perfum. Jeśli chodzi o kwestie prawne, to sprzedaż tego typu produktów jest zabroniona. Natomiast jest też wyjątek. Jeśli producent perfum udzieli drogerii zgody na sprzedaż testerów, to może ona je legalnie sprzedawać. Dlatego testery najlepiej kupować w zaufanych drogeriach.

Gdzie kupować testery perfum?

Testery perfum damskich i męskich mają bardzo prostą formę- zwykły kartonik i flakonik. O wiele łatwiej o podróbki niż w przypadku perfum. Oryginale flakoniki, zdobione pudełeczka już nie tak łatwo zrobić. Dlatego w przypadku szczególnie damskich testerów perfum należy być czujnym. Zwykły flakonik, kartonowe pudełeczko, brak folii nietrudno podrobić.

Testery perfum najlepiej kupować w zaufanych drogeriach. Portale aukcyjne i z ogłoszeniami niekoniecznie gwarantują pochodzenie testerów perfum. W zasadzie ciężko jest dojść do ich źródła. Drogeria to zupełnie coś innego. Znane, popularne, dbające o wizerunek marki nie mogą pozwolić sobie na sprzedaż testerów, które są niewiadomego pochodzenia. Dlatego jeśli tester perfum, to sprawdzone miejsce. Jest to niemal gwarancja oryginalnego i markowego zapachu.

Testery perfum to duża oszczędność i sposób na testowanie zapachów. Natomiast z pewnością nie nadaje się na prezent!