Zabieg Hifu, czyli jak skutecznie ujędrnić swoją skórę

Z biegiem czasu nasza skóra wiotczeje, zostaje pozbawiona elastyczności i zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki. Mimo że proces ten jest nieunikniony, to jednak nie musimy biernie przyglądać się postępującym oznakom starzenia. Naprzeciw wychodzi nam zabieg medycyny estetycznej, którego efekty z pewnością przypadną nam do gustu.

Co kryje się za pojęciem HIFU?

HIFU to angielski skrót dosłownie oznaczający skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym natężeniu. Wykorzystanie takich fal sprawia, że możemy dostać się i podgrzać naprawdę głębokie warstwy tkanek. W wyniku takiego działania w komórkach dochodzi do niewielkich celowych poparzeń mających pobudzić je do odbudowy i regeneracji. Takie działanie sprawia też, że komórki są w stanie wytworzyć nowy kolagen. Choć doprowadzanie do mikro poparzeń może wzbudzać niepokój, to w istocie nie ma się czego obawiać. Zabieg hifu jest bardzo mało inwazyjny, a do tego cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Klientki wychodzą z gabinetu zadowolone, ponieważ efekty dostrzegalne są błyskawicznie po zabiegu.

Jak przebiega zabieg?

Fale ultradźwiękowe mogą działać na różnej głębokości, dlatego przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja ze specjalistą, który ustali szczegółowy plan i poinformuje o efektach, których będziemy mogli się spodziewać. Podczas samego procesu odczujemy rozchodzące się ciepło oraz lekkie ukłucia. Wrażenia będą na tyle niewielkie, że nie zachodzi potrzeba stosowania środków znieczulających. Osoby, które zdają sobie sprawę ze swojej wysokiej wrażliwości na ból, mogą przed zabiegiem zastosować tabletki przeciwbólowe. Co najważniejsze, zabieg jest na tyle mało obciążający, że zaraz po nim będziemy mogli wrócić do domu lub do swoich planów. Co prawda w miejscu poddawanym leczeniu może pojawić się zaczerwienienie, jednak ustępuje ono w przeciągu zaledwie pół godziny od wykonania całej procedury.

Czy jest to zabieg dla mnie?

Zabieg hifu jest w zasadzie wskazany dla każdej osoby, która nie jest zadowolona z wyglądu i jędrności swojej skóry oraz chciałaby, żeby wybrane partie ciała lepiej się prezentowały, były jędrne, odżywione, napięte i pełne blasku. Bardzo często panie decydują się na zabieg, chcąc poprawić wygląd swojej twarzy. Hifu może bowiem ukryć pierwsze oznaki starzejącej się skóry, spłycić zmarszczki, a także zmniejszyć pory. Osoby skarżące się na opadające powieki, a co za tym idzie – smutne, przygaszone spojrzenie – również będą mogły skorygować tę przypadłość i nieco unieść skórę wokół tego miejsca. Kto z nas nie chciałby móc się pochwalić równomierną, gładką skórą bez rozstępów, blizn i zwiotczałych obszarów? Zabieg hifu nie tylko wykorzystywany jest w obrębie twarzy, ale może skutecznie zadziałać również na całe ciało. W tym przypadku z powodzeniem napnie naszą skórę, a także poprawi i wymodeluje sylwetkę.

Jak długo będziemy cieszyć się efektami?

Jak już wspomnieliśmy, ogromnym plusem tego zabiegu jest fakt, że pierwsze efekty widać niemal błyskawicznie. Długość trwania zabiegu waha się od pół godziny do maksymalnie dwóch godzin i możemy mieć pewność, że po tym czasie wyjdziemy z gabinetu niemalże jak nowi. Nie będzie to jednak efekt ostateczny, ponieważ nasza skóra z tygodnia na tydzień będzie się regenerowała i ulegała stopniowej poprawie. Końcowy efekt będzie widoczny po upływie maksymalnie dwunastu tygodni. Takim świeżym i odnowionym wyglądem przyjdzie nam się cieszyć przez co najmniej dwa lata. Specjaliści sugerują jednak wykonywanie zabiegu przypominającego po upływie kilkunastu miesięcy, który pogłębi oraz utrwali pozytywne efekty.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Ostateczną decyzję odnośnie do kwalifikacji do zabiegu wydaje specjalista, jednak istnieją pewne powody, które niestety mogą uniemożliwić nam poddanie się takiemu liftingowi skóry. Czynnikami, które będą nas dyskwalifikować, z pewnością mogą okazać się stany zapalne skóry, trądzik czy niezagojone rany. Stosowanie leków przeciwzapalnych prawdopodobnie także będzie elementem, który ograniczy nam tę możliwość. Zabieg hifu nie jest również wskazany dla kobiet w ciąży oraz osób borykających się z chorobą nowotworową, schorzeniami neurologicznymi czy autoimmunologicznymi. Jeżeli mamy wszczepione metalowe implanty bądź rozrusznik serca także musimy mieć na uwadze, że możemy zostać niezakwalifikowani do zabiegu.

Jak możemy zadbać o skórę?

Aby przypadkiem nie zniwelować efektów zabiegu, sami również mamy wpływ i możliwość na to, aby zadbać o naszą skórę. Najważniejsze, aby nawet do tygodnia po wykonanej procedurze zrezygnować z mycia twarzy gorącą wodą, używania mocnych kosmetyków czy peelingów. Warto także wstrzymać się z uprawianiem aktywności fizycznej, korzystaniem z saun, basenów oraz solariów. Nawet pikantne potrawy mogą negatywnie oddziaływać na stan naszej skóry, więc ich spożywanie specjaliści także zalecają ograniczyć się do niezbędnego minimum. Nie zapominajmy oczywiście o kremach nawilżających z łagodnym składem, a jeżeli tylko wychodzimy na zewnątrz – o kremie z filtrem UV, który zapobiegnie poparzeniom i przebarwieniom.

undefined