Pożyczka dla firm – krok po kroku

Potrzebujesz zastrzyku gotówki na inwestycje, realizację biznesowych celów czy bieżące wy-datki? Sięgnij po niedrogą i wygodną w obsłudze pożyczkę dla firm. W artykule wyjaśnimy, jak wybrać tę, która okaże się realnym wsparciem i nie obciąży firmowego budżetu.

Wynajem lub zakup powierzchni magazynowej, inwestycje z atrakcyjną stopą zwrotu, kupno dużej ilości towaru na preferencyjnych warunkach – rozwój firmy często oznacza dodatkowe koszty. Jeśli nie masz wystarczająco dużej „poduszki” finansowej, nie musisz rezygnować z biznesowych planów. Dzięki nowoczesnym, niedrogim pożyczkom firmowym zrealizujesz swoje zamierzenia, nie obciążając portfela.

Czym jest pożyczka dla firm?

Pożyczka dla firm to popularny produkt finansowy dostępny w większości banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-rozliczeniowych. W zależności od konkretnej oferty może przybierać formę linii kredytowej w rachunku czy tradycyjnego przelewu na konto ze spłatą w miesięcznych ratach. Pieniądze z pożyczki dla firm możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością. Może to być np. wypłata wynagrodzeń, zakup towaru czy inwestycje.

Maksymalne kwoty pożyczek dla firm wahają się od kilkunastu przez kilkaset tysięcy, aż do kilku milionów złotych. To, ile pieniędzy będziesz mógł pożyczyć, zależy przede wszystkim od parametrów pożyczki, instytucji finansującej oraz Twojej zdolności kredytowej. Im wyższa, tym wyższa dostępna kwota.

Kto może wziąć pożyczkę dla firm?

Wymagania w stosunku do kredytobiorców zależą nie tylko od konkretnej instytucji finansowej, ale także od specyfiki danego produktu. Zazwyczaj dotyczą one:

  • formy prawnej firmy,
  • minimalnego okresu prowadzenia działalności.

Przykład.

Pożyczka obrotową w Kasie Stefczyka jest dostępna dla przedsiębiorców, którzy działają od co najmniej 12 miesięcy i prowadzą działalność indywidualnie lub w formie spółki cywilnej. Szybką Pożyczkę Gospodarczą mogą otrzymać ci, którzy prowadzą działalność krócej. Szybka Pożyczka Gospodarcza (pożyczka dla nowych firm) jest bowiem rozwiązaniem, które pomaga pozyskać fundusze, nawet jeśli dopiero zaczynasz rozwijać swój biznes.

Jak wziąć pożyczę dla firm?

Atrakcyjnie oprocentowane pożyczki dla firm oferuje obecnie większość banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-rozliczeniowych. Zarówno wymagania, jak i sposób wnioskowania w przypadku poszczególnych produktów może więc wyglądać odmiennie. Aby zobrazować całą procedurę krok po kroku, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim Pożyczka Obrotowa w Kasie Stefczyka.

Sięgając po Pożyczkę Obrotową, pożyczysz od 50 do 500 tys. zł i rozłożysz spłatę na dogodny dla siebie okres kredytowania – od 4 do 36 miesięcy. Warunkiem otrzymania finansowania jest prowadzenie działalności gospodarczej indywidualnie lub w formie spółki cywilnej i posiadanie rachunku Tandem przez okres minimum 12 miesięcy.

Aby pożyczyć pieniądze:

  • Wejdź na stronę Kasy Stefczyka i wypełnij krótki formularz kontaktowy. W wybranym przez Ciebie terminie ekspert skontaktuje się z Tobą telefonicznie i przybliży szczegóły Pożyczki Obrotowej dla firm;
  • Podczas rozmowy specjalista zada Ci także kilka pytań związanych z Twoją obecną sytuacją finansową. Dzięki Twoim odpowiedziom będzie mógł on wstępnie wyliczyć Twoją zdolność kredytową, a decyzja kredytowa zapadnie znacznie szybciej;
  • Po zapoznaniu się ze szczegółami podczas rozmowy telefonicznej z ekspertem umówi Cię on na wizytę w najbliższej placówce Kasy Stefczyka, w której sfinalizujesz niezbędne formalności. Na spotkanie zabierz ze sobą dokumenty, które wskazał ekspert podczas rozmowy telefonicznej. Po rozpatrzeniu Twojego wniosku pożyczkodawca podejmie decyzję w ciągu jednego dnia. Jeśli będzie pozytywna, niezwłocznie wypłaci środki, a Ty będziesz mógł realizować biznesowe cele, plany i marzenia.