Okulary czy szkła kontaktowe?

Dlaczego warto wybrać soczewki kontaktowe ?

Wady wzroku to prawdziwa plaga XXI wieku. Ponad 70% mieszkańców naszej planety musi w jakiś sposób je leczyć i korygować. Pod koniec zeszłego stulecia szkła kontaktowe zaczęły stopniowo wypierać tradycyjne okulary, ale do dziś nie wszyscy są do nich przekonani. Pokutuje szereg mitów sprzed kilkudziesięciu już lat – że są szkodliwe dla oczu, powodują zapalenie spojówek, ich zakładanie jest trudne i bolesne, a utrzymywanie właściwej higieny prawie niemożliwe. Prawda jest taka, że soczewki dobrej jakości praktycznie nie odczuwa się w oku, a ich użytkowania i pielęgnacji można nauczyć się w kilka minut. Owszem, są osoby, które z przyczyn medycznych nie powinny używać szkieł kontaktowych, ale ich odsetek nie przekracza 1 procenta. Nie oznacza to jednak, że decyzji o zmianie okularów na soczewki nie powinniśmy skonsultować z okulistą. Cena szkieł kontaktowych sukcesywnie maleje, a czasy kiedy były luksusem dostępnym dla gwiazd filmu i sportu dawno już minęły.

Gdzie zaopatrzyć się w szkła kontaktowe ?

Soczewka styka się bezpośredni z okiem – bardzo wrażliwym i narażonym na urazy narządem. Dlatego podstawowym kryterium wyboru nie powinna być cena szkieł kontaktowych tylko ich jakość. Mojepierwszesoczewki.pl to platforma internetowa szczególnie przydatna dla tych, którzy są początkującymi użytkownikami soczewek, lub właśnie przymierzają się do porzucenia niewygodnych okularów. Serwis ten umożliwia kompleksowe załatwienie spraw badania lekarskiego, doboru soczewek i ich zakupu. Po rejestracji pacjent zostaje umówiony na wizytę u najbliższego okulisty, a bezpośrednio po badaniu przechodzi krótkie szkolenie w zakresie użytkowania szkieł kontaktowych i może na miejscu zaopatrzyć się w gwarantowanej jakości soczewki. Mojepierwszesoczewki.pl dają również możliwość darmowego testowania szkieł kontaktowych, a także wiele promocji i benefitów dla stałych pacjentów.

Jaka jest cena szkieł kontaktowych ?

Wszystko zależy od ich typu. Można wybrać jednorazowe soczewki dzienne, jednorazowe całodobowe, dwutygodniowe lub miesięczne. Najtańsze są te przeznaczone dla krótkowidzów i dalekowidzów, nieco droższe dla astygmatyków. Również droższe są soczewki, za pomocą których można dodatkowo skorygować kolor oczu. Jednak w każdym z przypadków cena szkieł kontaktowych jest niższa i stanowi mniejsze obciążenie dla domowego budżetu niż cena okularów. Dobrej jakości szkła optyczne plus estetyczna i modna oprawka to koszt dochodzący nawet do kilku tysięcy złotych. Cena szkieł kontaktowych to wydatek kilkudziesięciu złotych miesięcznie.