Właściwości pielęgnacyjne koziego mleka

Kozie mleko to naturalny kosmetyk wykorzystywany od kilku tysięcy lat. W starożytności było stosowane do regeneracyjnych kąpieli. Sprawdzi się jako główny składnik preparatów przeznaczonych do skóry oraz włosów. Podpowiadamy, jakie są właściwości pielęgnacyjne koziego mleka.

Właściwości koziego mleka

Kozie mleko zawiera szereg cennych składników odżywczych. Przede wszystkim jest to kwas linolowy, który przyśpiesza regeneracje komórek i spowalnia proces ich starzenia. Poza tym zawiera takie minerały jak: cynk, magnez, potas, wapń i kobalt. Warto też wspomnieć o dużych ilościach witamin z grupy B oraz A, C, i D. Kosmetyki na bazie koziego mleko sprawdzą się w przypadku osób z cerą wrażliwą. Ich zastosowanie pozwala na zminimalizowanie negatywnych skutków różnego rodzaju podrażnień naskórka. Należy wspomnieć o korzyściach wynikających z regularnego spożycia takiego mleka. Są to między innymi: przeciwdziałanie rozwojowi nowotworów, redukowanie objawów astmy i alergii oraz pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego. Jak widać, kozie mleko stanowi bardzo cenny produkt spożywczy, który przynosi wiele korzyści niezależnie od tego jak jest stosowany.

Kozie mleko na włosy

Omawiany rodzaj mleka wykazuje silne właściwości nawilżające. Dzięki temu zda egzamin jako środek do pielęgnacji suchych i podniszczonych włosów. Poza tym sprawia, że zyskują młodzieńczego blasku i są bardziej wygładzone. Białko zawarte w kozim mleku pozwalają na szybszą odbudowę uszkodzonych włosów, sprawiają, że są mocniejsze i mniej łamliwe. Regularnie stosowane znacznie ułatwia ich rozczesywanie. Kozie mleko stanowi popularny składnik masek do włosów, często występują w towarzystwie keratyny. Dzięki wykorzystaniu tego rodzaju produktów można uniknąć negatywnych skutków niektórych zabiegów fryzjerskich.

Omawiany rodzaj kosmetyków pozwala na skuteczne odżywianie matowych włosów. Warto dodać, że pomimo dużej ilości czynników aktywnych preparaty na bazie koziego mleka nie stanowią dodatkowego obciążenia dla włosów.

Kozie mleko pod pielęgnacji skóry

Kozie mleko stanowi cenny składnik wielu rodzajów mydeł dostępnych na rynku kosmetycznym. Ich stosowanie chroni skórę przed utratą cennej osłony lipidowej. Tego typu mydła wykazują właściwości nawilżające i odżywcze. W skład omawianego rodzaju mleka wchodzą kwasy tłuszczowe oraz cholesterol, które stanowią elementy budowy naskórka. Z tego powodu produkty na ich bazie chronią skórę przed podrażnieniami oraz wysuszaniem, Ponadto opóźniają procesy starzenia się komórek, dziki czemu skóra pozostaje świeższa i bardziej elastyczna. Warto dodać, że kozie mleko jest naturalnym eksfoliantem. Dzięki temu znajduje bardzo szerokie zastosowanie w produktach mających za zadanie przyśpieszanie procesów gojenia ran, blizn i likwidowanie przebarwień lub plam starczych.

Poza tym produkty z kozim mlekiem poprawiają zdolność obrony przez patogenami. Ta cenna właściwość sprawia, że redukują ryzyko pojawienia się trądziku, egzemy i innych nieestetycznych zaburzeń skórnych.

Produkty z koziego mleka znajdziesz na https://ziaja.com/c/kozie-mleko-1149