Trwała ondulacja na grubych wałkach – świetna metoda na cienkie włosy

Trwała ondulacja na grubych wałkach to tak naprawdę rodzaj trwałej ondulacji, która to podnosi włosy od nasady oraz także dodaje im objętości. Poza tym po zabiegu włosy się stają falowane gdy same wysychają, a lekko kręcone gdy wysuszymy je przy pomocy suszarki. Warto się na tę metodą zdecydować. Musimy przyznać, że brzmi oraz zapowiada się fantastycznie. Chętnie skorzystamy z tej możliwości, ale pierwsze co powinnyśmy sobie zabieg ten nieco przybliżyć.

Jak dokładnie wygląda zabieg?

Jeśli interesuje nas trwała ondulacja na grubych wałkach to powinnyśmy się dowiedzieć jak wygląda sam w sobie zabieg. Przejdźmy zatem do szczegółów. Fryzjer na nasze włosy nakłada specjalny płyn. Jest on odpowiednio do naszego typu włosów. Płyn ten zależenie od potrzeb spowodować może ich skręcenie delikatne lub też wyprostowanie. Po takowym zabiegu włosy się stają sprężyste, podatne na modelowanie, a do tego podnoszą się. Lekka trwała, która uniesienie nasze włosy utrzymuje się maksymalnie do czterech miesięcy.

A ile kosztuje taka przyjemność? W salonach fryzjerskich cena zabiegu jest kosztem minimum stu złotych. Ile musimy zarezerwować sobie czasu? Mniej więcej zabieg potrwa około półtorej godzinki. Po zabiegu nie wolno w żadnym wypadku farbować włosów przez tydzień. Lekką trwałą powinniśmy wykonać latem, kiedy się często kąpiemy. Po wyjściu z wody włosy falują i wyglądają niezmiernie naturalnie.

Przejdźmy przez proces krok po kroku

Na samym początku fryzjer wszystkie włosy nawija na wałki, a końcówki włosów zabezpiecza przy pomocy kawałków folii. Włosy, które są nawinięte spryskuje płynem specjalnym.

Po mniej więcej dwudziestu minutach spłukuje płyn oraz nakład na nasze włosy liczne substancje odżywcze. Na sam koniec nasz fryzjer zabiera się za utrwalenie fryzury końcówką płynu, a na już sam koniec nakłada odżywkę na włosy. Wszystko to wydaje się oczywiste. Nie ma w tym niczego skomplikowanego, ale same mogłybyśmy mieć problem ze zrobieniem tego zabiegu.

W związku z powyższym postawmy na fryzjera naprawdę dobrego, który się na tym zna. Dobrych fryzjerów na rynku nie brakuje. Mamy z czego wybierać. Zanim udamy się do danego fryzjera powinnyśmy poczytać opinie o nim. Musi się móc pochwalić samymi pozytywnymi opiniami. O niczym innym nie chcemy słyszeć. Gdy opinie, które są publikowane w sieci są neutralne czy też negatywne, to raczej za usługi tego salonu fryzjerskiego podziękujemy. Nie chcemy wyjść od fryzjera niezadowolone. Nikt tego nie lubi. Chyba nas to nie dziwi, prawda? Zdecydowanie.