Lekarz ginekolog online – kiedy warto korzystać z teleporady?

Badanie ginekologiczne powinno się wykonywać co najmniej raz w roku. Podczas wizyty w gabinecie lekarz sprawdza stan narządów wewnętrznych, bada piersi i przeprowadza badanie cytologiczne, aby wykluczyć obecność komórek nowotworowych. Jednak warto pamiętać, że nie wszystkie dolegliwości wymagają osobistego stawiennictwa w gabinecie. Kiedy można korzystać z teleporady?

Konsultacja online to świetna opcja dla kobiet, które potrzebują szybkiej porady lub w danym momencie nie mogą wyjść z domu. Podczas rozmowy specjalista może wypisać Ci skierowanie na badania specjalistyczne lub przepisać leki na receptę. Receptę online w Halomed.pl możesz uzyskać w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut. W jakich sytuacjach konsultacja online będzie najlepszym rozwiązaniem?

Omówienie wyników badań

Wizyta u ginekologa wiąże się z koniecznością dojazdu do gabinetu i znalezienia miejsca parkingowego. Zanim wrócisz do domu, mogą minąć nawet 2-3 godziny. Konsultacja online to wygodna alternatywa dla stacjonarnej wizyty, ponieważ zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Z ginekologiem możesz się połączyć, gdy przebywasz w domu lub w pracy. Do tego celu potrzebujesz jedynie telefonu lub komputera z dostępem do internetu.

Lekarz ginekolog online to komfortowa opcja, gdy chcesz tylko omówić wyniki badań i zarezerwować termin następnej wizyty. W trakcie rozmowy specjalista przeanalizuje wyniki cytologii, USG piersi lub innych badań obrazowych. Będzie to świetna okazja, aby zadać lekarzowi dodatkowe pytania i rozwiać ewentualne wątpliwości. Jeśli Twoje wyniki są dobre, nie będziesz musiała umawiać się na wizytę stacjonarną.

Przedłużenie recepty na leki antykoncepcyjne

Kobiety, które przyjmują leki antykoncepcyjne, powinny badać się regularnie. Nie oznacza to jednak, że musisz odwiedzać lekarza za każdym razem, gdy kończy Ci się recepta. Równie dobrze możesz umówić się na e-wizytę, podczas której lekarza zapyta Cię o Twoje samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań do przerwania terapii hormonalnej, lekarz wypiszę Ci kolejną receptę. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu.

Zaburzenia miesiączkowania

Zaburzenia miesiączkowania mogą wynikać z bardzo różnych przyczyn. Jeśli masz pytania do swojego ginekologa, a nie chcesz tracić czasu na wizytę w gabinecie, umów się na konsultację online. W trakcie rozmowy lekarz zada Ci pytania, które pomogą ustalić, co wywołało Twoje problemy z miesiączką. Jeśli specjalista uzna, że konieczne jest przeprowadzenie badania fizycznego, zaprosi Cię na wizytę stacjonarną.

Zobacz także: Pieczenie pochwy. Z jakimi chorobami jest związane?

Niektóre problemy wydają się błahe, dlatego pacjentki nie zgłaszają się z nimi do lekarza. Dzięki konsultacji online możesz szybko omówić swoje obawy ze specjalistą. W efekcie od razu dowiesz się, czy zaobserwowane przez Ciebie objawy wymagają interwencji lekarskiej. E-wizyta to także dobre rozwiązanie dla pacjentek, które podczas wizyty w gabinecie wstydzą się zadawać intymne pytania.