Czy grzywka do okrągłej twarzy jest dobrym pomysłem?

Grzywka do okrągłej twarzy powinna dostać odpowiednio przemyślana. Musimy mieć świadomość, że nie wszystkie fryzury z grzywką pasują do twarzy okrągłej. Jednak nie musimy na wszelką cenę unikać ich. Jeśli mamy okrągłą twarz, to odpowiednia fryzura z grzywką skutecznie może skorygować sam kształt. Wystarczy jedynie dobrać odpowiedni kształt grzywki. Dowiedzmy się jaka grzywka pasuje do twarzy okrągłej?

Mity dotyczące grzywek

Wiele kobiet uważa, że grzywka do okrągłej twarzy tylko i wyłącznie podkreśli krągłość buzi, jak i także sprawia, że nasza twarz się wydaje znacznie bardziej pucołowata. Od razu zaznaczamy, że jest to mit. Jeśli do tej pory unikałyśmy grzywki niczym ognia, to pora zmienić znacznie swoje myślenie oraz także fryzurę.

Na pierwszych stronach znanych magazynów możemy oglądać gwiazdy, które rzeczywiście mają okrągłą twarz oraz jednocześnie dobraną idealnie grzywkę. Nawet taki ryzykowny wariant jak chociażby prosta grzywka – może się okazać idealną grzywką dla Ciebie. Jedynie należy grzywce nadać kształt odpowiedni.

Grzywka skośna oraz długa

Okrągła twarz lubi nieregularne linie oraz skosy. Idealna fryzura z grzywką dla twarzy okrągłej to półdługie, wycieniowane lekko na końcach oraz skośna grzywka, która sięga policzkowych kości. Gwiazdy wybierają cięcie proste z grzywką długą, która na czoło opada pod kątem ostrym. Taka właśnie grzywka znacznie wyostrza rysy oraz przykrywa kości okrągłe policzkowe, jak i także odciąga wzrok od dołu twarzy zaokrąglonego.

Grzywka wycieniowana skośna oraz prosta wystrzępiona

Fryzura z grzywką do twarzy okrągłej cechować się powinny cięciem dynamicznym, cieniowaniem wyraźnym oraz także nagromadzeniem krzywizn wokół twarzy. Takie właśnie cięcie wyostrza optycznie rysy. Jeśli się decydujemy na fryzurę krótką z grzywką, pamiętaj, aby włosy były pocieniowane mocno na całej długości, a dłuższa grzywa, dynamicznie zaczesana oraz gęsta. Można się zainspirować fryzura chociażby Cameron Diaz.

Pamiętajmy, że prosta i gęsta grzywka nie jest dla okrągłej twarzy korzystna. Łatwo skrócić nią możemy i tak już twarzy krótką oraz także podkreślić krągłość szczęki. W przypadku takiego właśnie kształtu obecnie modna grzywka prosta jest raczej niewskazana. Wystarczy mały trik i kształt ten pasował będzie idealnie. Ściętą do linii brwi grzywkę musimy lekko przerzedzić oraz wystrzępić. Końce dłuższe powinniśmy pozostawić. Grzywka schodzić powinna w sposób stopniowy oraz w partiach najdłuższych sięgać policzkowych kości. Najważniejsze jest to, aby trafić do dobrego fryzjera.