Zalety ćwiczeń z obciążeniem

Wiele osób, a zwłaszcza pań jest przekonanych, że ćwiczenia z obciążeniem nadmiernie rozwijają bicepsy oraz inne partie mięśni. Z tego powodu kobiety szerokim łukiem omijają ćwiczenia z ciężarami. To błąd. Ćwiczenia siłowe bardzo pozytywnie wpływają na sylwetkę.

Trening z obciążeniem to rodzaj treningu, podczas którego wykorzystujemy obciążenie w ofercie sklepu marbo-sport.pl takie jak hantle, kettlebell, sztangi czy talerze. To także treningi na wolnych maszynach. 

To sposób na schudnięcie

To najlepszy sposób na schudnięcie. Kalorie spalamy nie tylko podczas trwania treningu, ale też kilka godzin po jego zakończeniu. Wzrost masy mięśniowej sprawia, że organizm spala więcej kalorii zarówno w trakcie aktywności fizycznej, jak i podczas odpoczynku. Dlatego im więcej mięśni posiadamy, tym łatwiej jest spalić tkankę tłuszczową. 

Poprawa stanu kości, stawów, więzadeł

Ćwiczenia siłowe korzystnie wpływają na stan kości, stawów, więzadeł. Dzięki regularnym treningom i stopniowemu zwiększaniu obciążenia więzadła stają się bardziej elastyczne, a dzięki temu cały aparat ruchowy funkcjonuje lepiej. Treningi siłowe zwiększają gęstość kości i zapobiegają wystąpieniu osteoporozy w starszym wieku. 

Poprawa jędrności skóry

Ćwiczenia z obciążeniem poprawiają krążenie krwi. Po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń można zauważyć poprawę jędrności skóry. Przy jednoczesnym stosowaniu kosmetyków ujędrniających można zredukować cellulit. 

To sposób na lepsze samopoczucie

Ćwiczenia siłowe to skuteczny sposób na poprawę samopoczucia. Kilkudziesięciominutowy wysiłek pomaga rozładować stres i negatywne emocje i daje zastrzyk pozytywnej energii. Mimo że treningi z obciążeniem powodują zmęczenie organizmu, to jednocześnie wyzwalają produkcję endorfin (hormonów szczęścia), które gwarantują dobre samopoczucie. 

Zwiększenie wytrzymałości 

Dzięki regularnym treningom z obciążeniem zwiększa się nasza wytrzymałość. Treningi z obciążeniem nadają się dla osób początkujących. Wzmocnienie siły wpływa na poprawę innych zdolności motorycznych takich, jak szybkość i koordynacja ruchowa. Jeżeli na początku mamy trudności z podniesieniem danego ciężaru, po pewnym czasie nie będzie to żadnym problemem. 

Większa pewność siebie

Ćwiczenia z obciążeniem to sposób na zwiększenie pewności siebie. Ćwicząc z obciążeniem pokonujemy swoje bariery, przekraczamy własne ograniczenia, odczuwamy radość i satysfakcję z pracy nad własnym ciałem.