Ubrania lata 80 – zachwycają do dziś

Lata osiemdziesiąte do dnia dzisiejszego zachwycają projektantów na całym świecie. Moda okresu tego jest tak barwna oraz różnorodna, że można na ten temat napisać niejedną książkę.  Jakie ubrania lata 80 były noszone w tamtym okresie? Opcji było naprawdę dużo. Z jednej strony modny był styl boho – futerkowe kamizelki, sukienki kwieciste, spodnie dzwony oraz cekiny. Od błyszczących aplikacji wręcz nie mogliśmy oderwać wzroku.

Sukienka welurowa

Ubrania lata 80 to przede wszystkim sukienki z welury. Jest to kreacja najmodniejsza. Kobiece, stylowe oraz połyskujące dodatki dawały kobiecie dużą dawkę seksapilu. Bardzo ciekawe jest to, że welur noszona w latach osiemdziesiątych i to nie tylko na wieczorne wyjścia czy też na wielkie gale, ale także w zestawieniach codziennych. Modne były welurowe spódnice, spodnie, a nawet dresy eleganckie. Dzisiaj sukienki z weluru szlachetnego są znowu w modzie. Bardzo dobrze, ponieważ kobiety wprost je uwielbiają.

Jakie modele się sprawdzą najlepiej? Bordowa, czarna, granatowa oraz szmaragdowa sukienka z aksamitu to hit prawdziwy wybiegów światowych. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że nie potrzebują kompletnie żadnych ozdobników, aby móc zachwycać wdziękiem. Wystarczą po prostu szpilki klasyczne, żakiet prosty i to na tyle. Możemy ruszać na romantyczną randkę czy też na sylwestrowy bal.

Spodnie w kant

Spodnie w kant weszły na stałe do kanony mody światowej. Skąd się wzięły? Ich historia jest nieco krótsza, a niżeli może się wydawać – spodnie w kant do garderoby damskiej dopiero zawędrowały w osiemdziesiątych latach, a wszystko za sprawą samego Armaniego. Na czym opierał się? To właśnie na spodniach w kant mocno zaznaczonym w samej talii oraz na marynarkach obszernych z wszytymi bezpośrednio w ramiona poduszkami. Jak można nosić spodnie w kancik? W zasadzie, to wystarczy nam koszula elegancka z kołnierzem wyrazistym oraz można dołożyć jakiś zwierzęcy motyw, który całej stylizacji doda smaczku.

Wzory zwierzęce

Cętki, paski oraz ciapki to wzory zwierzęce, które były hitem niezaprzeczalnym lat osiemdziesiątych. Sukienki w plamki lamparcie były elementem obowiązkowym każdej kobiety, a ponieważ w żadnym wypadku nie przejmowano się nadmiarem, który balansował na granicy kiczu, to do takowych sukienek zakładano nierzadko buty ze wzorami zwierzęcymi czy też futra. Musimy przyznać, że pewne elementy możemy podziwiać obecnie na ulicach. Wciąż są w modzie oraz cały czas robią na nas wrażenie. Naprawdę warto poszerzyć naszą szafę o elementy właśnie z lat osiemdziesiątych.