Sposoby na zżółknięte trampki

Chyba każdy z nas lubi białe trampki. Jednak najczęściej idealne są tylko na samym początku. Później stają się brudne oraz żółkną. Takie nam się już na pewno nie pomagają. Czy coś możemy poradzić na zżółknięte trampki? Jak najbardziej tak.

Użycie płynu do naczyń

Pierwszym sposobem na zżółknięte trampki jest płyn do mycia naczyń. Użyjmy płynu do naczyń, sody oczyszczonej, szczotki do rąk, wody oraz ręcznika papierowego. Trampki należy zwilżyć na wierzchu. Nigdy nie moczymy ich całych. Trampki zawsze suszymy przez kilka godzin. Jednak nie róbmy tego na słońcu. Dlaczego? Niestety promienie słoneczne powodują, że na trampkach powstają nieestetyczne żółte plamy.

Pasta do zębów

Okazje się, że kolejnym sposobem jest pasta do zębów, ręcznik papierowy, woda oraz szczoteczka do zębów. Znowu moczymy delikatnie tkaninę wodą oraz nakładamy białą pastę. Za pomocą szczoteczki do zębów trzemy dokładnie materiał. Pasta także oczyszcza świetnie gumę butów.

Soda oczyszczona oraz ocet

Soda oczyszczona działa w kuchni, ale nie tylko. Działa również na nasze białe trampki. W miseczce powinniśmy wymieszać ocet z sodą. Oczywiście używamy proporcji jeden do jednego. Mieszaninę wcieramy w trampki przy pomocy szczotki. Szczoteczka do zębów nadaje się idealnie, ponieważ dochodzi do każdego zakamarka.

Sposób z użyciem wybielacza, CIF-u i na koniec sposób na dziecięcy puder

Wybielacz oraz także patyczki do uszu bądź też waciki pomogą nam uporać się z bardzo brudnymi gumami. Wystarczy, że troszkę nałożymy wybielacza na gumy i zmyjemy wacikiem z wodą po jakiejś chwili. Po zabiegu tym białe gumy będą niczym w nowych butach.

Jeśli nie mamy akurat w domu wybielacza, to z gumami brudnymi poradzi sobie również CIF. Najlepiej jakby mleczko to było białe. Żółtego raczej strach używać. Wystarczy, że lekko zmoczymy wacik i nałożymy CIF. Następnie przecieramy dobrze gumy, aż uzyskamy efekt nas zadowalający. Gumy w ostatnim kroku myjemy mokrym wacikiem.

A jak wykorzystać do tego celu puder dziecięcy? Podobno puder dziecięcy działa prawdziwe cuda. Zasypkę mieszamy razem z wodą w proporcji oczywiście jeden do jednego. Po wykonaniu mieszanki znowu najlepiej szczoteczką do zębów nanosimy na buty. Mieszaninę wcieramy, a na samym końcu koniecznie suszymy przy pomocy suszarki. Część pudru się oczywiście wykruszy i wystarczy, że go strzepniemy.

Jak widać sposobów tych jest naprawdę sporo. Możemy powiedzieć sobie już jasno, że kończymy raz na dobrze z zżółkniętymi trampkami. Wybierzmy dla siebie sposób, który daje nam najlepsze efekty. Każdy ma inne preferencje. Oczywiście dużo jest zależne od stanu poszczególnych trampek.