Parki damskie przejściowe i zimowe – dlaczego warto mieć każdą w swojej szafie?

Nie ulega wątpliwości, że parki damskie zawojowały część rynku odzieżowego. Są niezwykle popularne od lat i zdają się nie wychodzić z mody. Co więcej – są noszone tak w okresach przejściowych, jak i późną jesienią, a nawet zimą. To bardzo uniwersalny rodzaj odzieży wierzchniej, który z pewnością warto mieć w swojej szafie. W tym artykule dowiesz się, dlaczego powinnaś mieć w swojej garderobie parkę przejściową i zimową. Sprawdź!

1. Parki damskie typu przejściowego

Jest to bardzo szeroka podkategoria parek damskich, ponieważ modele tego rodzaju kurtek różnią się w dość znaczący sposób między sobą. Odróżnia je krój, grubość materiału, funkcjonalnych dodatków, a także estetyka.

Jednym z mniej uniwersalnych, ale polecanych na lato rodzajów parek damskich są modele lekkie, uszyte z cieńszego materiału, zapewniające idealny komfort cieplny późną wiosną, a także w chłodne letnie wieczory czy wczesną jesienią. Tego typu parki damskie przejściowe (ciekawy wybór znajdziesz na Dstreet) nie będą się sprawdzać jesienią, czy, co oczywiste, zimą, ale stanowią świetny rodzaj odzieży wierzchniej na trudną do przewidzenia pogodę lub chłodne wieczory.

Inny typ parki przejściowej to parka z grubszego materiału, często także z dodatkowym ociepleniem. Jest odpowiednia na wczesną wiosnę oraz jesień. Te pory roku są często bardzo wietrzne, deszczowe, chłód, gdy chmury zakrywają słońce, zdarza się nierzadko. Warto więc odpowiednio ubrać się na taką pogodę, a lekkie, ale ocieplane damskie parki to świetny wybór na ten okres.

2. Parki damskie zimowe

Ten rodzaj kurtek damskich jest świetny podczas najbardziej wymagających pór roku w Kraju nad Wisłą – jesienią i zimą. Gdy temperatura zbliża się w okolice zera i spada poniżej jego poziomu, parka zimowa pomaga bez trudu utrzymać odpowiedni poziom ciepłoty ciała.

Parki jesienno-zimowe tworzone są w taki sposób, aby nie przegrzewały ciała jesienią, chroniąc je przed deszczem i chłodem, a zimą przed mrozem i śniegiem. Mają odpowiednią grubość, nie krępują ruchów, ich ocieplenie tworzone jest z różnorodnych materiałów (zazwyczaj połączenia włókien syntetycznych z naturalnymi bądź wyłącznie z naturalnych) i pomaga skutecznie zatrzymywać ciepło pod materiałem kurtki.

W dodatku są także wyposażone w docieplony kaptur podbity ociepleniem, często także z zewnętrznym futerkiem. Funkcja futerka nie jest związana wyłącznie z estetyką. Potrafi ono wyłapywać płatki śniegu, zanim te dotrą do twarzy. Podobnie jest z kroplami deszczu. Jest to więc ciekawe, wielowymiarowe rozwiązanie wzbogacające estetykę modelu i polepszające funkcjonalność kurtki w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

3. Dlaczego warto mieć obydwie parki?

Odpowiedź jest prosta: bo są wszystkim, czego trzeba na każdą porę roku! Chłodny letni dzień lub wyjątkowo chłodny wieczór o tej porze roku? Wystarczy założyć parkę przejściową, by czuć się wygodnie w takiej sytuacji. A także wczesną wiosną czy podczas zbliżającej się jesieni. Nie chodzi wyłącznie o komfort cieplny, ale także estetykę. Ten rodzaj parki łatwo zestawisz z niemal dowolnymi rodzajami odzieży noszonymi wiosną, latem czy wczesną jesienią.

Parkę zimową warto nosić i jesienią, i zimą. Wygodna, stylowa, ale funkcjonalna pozwoli modnie się ubrać, zachowując ciepło nawet wtedy, gdy podczas zimy pojawi się bardziej dotkliwy mróz. Wybierając się na zakupy po parkę przejściową lub zimową, bierz pod uwagę jakość ich wykonania, dopasowanie kroju do typu twojej figury, estetykę oraz dodatki ułatwiające użytkowanie kurtki!