Najpiękniejsze zaproszenia ślubne: botaniczne, rustykalne, z kwiatami

Trudno wyobrazić sobie ślub i wesele bez zaproszeń. Nie dość, że pełnią ważną funkcję organizacyjną, to ich wręczanie jest także bardzo miłym i wzruszającym etapem przygotowań do ślubu. Dziś pary młode rzadko już korzystają z gotowych uniwersalnych zaproszeń – większość narzeczonych stara się jednak dopasować projekt zaproszenia do swoich upodobań estetycznych, a także do stylu, który będzie dominował podczas uroczystości. Przyjrzyjmy się dziś pomysłom na zaproszenia ślubne botaniczne, floralne, rustykalne.

Świat roślin jest przepiękny – nie bez powodu to jeden z najpopularniejszych motywów dekoracyjnych. I to od wieków! Kwiaty są niezwykle wdzięczne, delikatne, ale i dodające mnóstwo energii samym swoim wyglądem. Chętnie wybieramy je właśnie do dekoracji miejsca ślubu, sali weselnej. I wykorzystujemy motywy roślinne również w innych elementach – na przykład w ślubnej papeterii. W roślinnym stylu można zorganizować zresztą całe wesele. Botaniczne wzory, rustykalne klimaty czy misterne floralne ornamenty – motywy kwiatowe da się wykorzystać na wiele sposobów. 

Zaproszenia ślubne botaniczne 

Jeśli do dekoracji wesela planujecie wykorzystać mnóstwo naturalnych roślin, polnych kwiatów, a podobne akcenty wykorzystacie również w swoich strojach i innych dekoracjach – koniecznie wręczcie bliskim zaproszenia ślubne botaniczne, boho, w polnym klimacie. Możecie wykonać je samodzielnie. Jak to zrobić? 

To, jak przygotujecie zaproszenia na swoje wesele botaniczne czy rustykalne, zależy od Waszych umiejętności i czasu, który możecie poświęcić na tworzenie zaproszeń. 

Parom młodym, które mają smykałkę do rękodzieła, a do tego dysponują sporą ilością wolnego czasu, polecamy przygotowanie zaproszeń na naturalnym szarym papierze, z wykorzystaniem suszonych, stabilizowanych roślin. Każde zaproszenie będzie dzięki temu niepowtarzalne, a Wy spędzicie wspólnie dużo czasu na tworzeniu tego wyjątkowego projektu. 

Narzeczonym, którzy nie są miłośnikami projektów DIY, polecamy jednak zaprojektowanie takich zaproszeń przez Internet – na przykład w Empik Foto. W prostym konfiguratorze można samodzielnie wykonać projekt oparty na jednym z wielu wyjątkowych szablonów, dodać wszystkie niezbędne dane i zamówić zaproszenia, które szybko trafią do Waszej skrzynki lub wybranego punktu odbioru. To najprostszy i najszybszy sposób na przygotowanie pięknych spersonalizowanych zaproszeń. 

Do klimatu botanicznego warto wybrać zdjęcia przedstawiające naturalne rośliny albo ilustracje przypominające ryciny z albumów. 

Zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym 

Zaproszenia boho czy rustykalne również można nazwać zaproszeniami botanicznymi, jednak klimat rustykalny wyróżnia się większą swobodą, dużą ilością naturalnych materiałów, mnogością kolorów i zachowaną dzikością polnych roślin. Jak go odwzorować w zaproszeniach na ślub? 

Tu również z pomocą przychodzą projekty DIY oparte na naturalnym papierze, bogato zdobione kłosami zbóż, koronkami, sznureczkami itp. W przypadku zaproszeń drukowanych wystarczy dostosować do swoich potrzeb jeden z wielu szablonów w stylu botanicznym, które dostępne są w konfiguratorze Empik Foto. 

Trzeba przyznać, że zaproszenia na wesele botaniczne lub rustykalne są jednymi z łatwiejszych do zaprojektowania – a to dzięki ogromowi dostępnych wzorów w Internecie. Później łatwo zamówić winietki czy plany stołów dokładnie tym samym stylu, z wykorzystaniem identycznych kwiatowych motywów.

Artykuł partnera.