Modne pulowery dla kobiet 2023: kluczowe trendy stylistyczne

Wiosna jest już tak blisko, prawda? Co oznacza, że to dobry moment, by pomyśleć o ciepłym swetrze. W 2023 roku bardzo popularne są dopasowane, modne pulowery dla kobiet, co oznacza, że czas przypomnieć sobie, czym są i jak wybrać stylowy pulower na chłodniejsze pory roku.

Świetny nastrój, doskonałe samopoczucie, komfort i swoboda ruchów – to wszystko wymagania, jakie stawia się ubraniom w tym stylu.

Cechy pulowerów

Słowo to tłumaczone jest z języka angielskiego jako „ciągnąć z góry”, odnosząc się do sposobu zakładania i zdejmowania tego typu odzieży. Od skoczka różni się pod kilkoma względami: 

  • nie ma kołnierza; 
  • dekolt w kształcie litery V przy dekolcie; 
  • brak elementów mocujących; 
  • obcisła sylwetka.

Tak wygląda klasyczny model w swojej oryginalnej formie. Na przestrzeni lat wygląd tego swetra znacznie się zmienił. Piękno wymaga czasem poświęcenia, także w kwestii kanonicznych stylów i trendów. Dlatego też coraz częściej pojawiają się nietypowe i oryginalne stylizacje, które ubarwiają ponure pochmurne dni w jasne barwy stylu i mody.

Czy wybrać sweter z wełny, kaszmiru, bawełny czy jedwabiu?

Do tradycyjnie popularnych materiałów należą dzianiny z wełny, kaszmiru i bawełny, ale do tego jeszcze dojdziemy. Warto jedynie wspomnieć, że coraz większą popularnością cieszą się modne pulowery dla kobiet wykonane z jedwabiu, lureksu oraz innych delikatnych i luksusowych materiałów. Aktualne są mohery, „trawy”, włóczki objętościowe.

Tej wiosny najpopularniejsze są kraciaste wzory na swetrach, im bardziej wybrzuszone tym lepiej. Z pewnością ten model docenią szczególnie romantyczne dziewczyny – bo wygląda bardzo klimatycznie, przytulnie i domowo. To tak jakby przywiązana przez babcię – swoją drogą to nie jest zły powód, żeby wrócić do babcinego kufra.

Zdziwiłbyś się, ale na pewno coś tam musi być. Nie na darmo mówi się, że nowe jest dobrze zapomniane stare, a moda udowadnia nam tę tezę rok w rok. Jeśli do plecionego wzoru dodamy metalowe inkluzje – nici, kamienie i podobne detale – otrzymamy nowy, ciekawy pulower dla młodzieży, którego w pewnych okolicznościach nie będzie się nawet wstydzić nosić jako część wieczorowego zespołu.

Jeśli potrzebujesz modnego sweterka na imprezę, z takich mieniących się nici i możesz wydziergać sweterek. Wygląda na to, że taki model będzie bardzo nietypowy, ale jest dobrze ciepły to raczej się nie sprawdzi.

Ciepły i stylowy pulower okaże się z futra – wcześniej trudno było sobie coś takiego wyobrazić. Jeśli wcześniej tylko w kawałkach był wstawiony jako element dekoracyjny – ale teraz jest pełnoprawnym członkiem, materiałem do stworzenia unikalnego i szykownego swetra do kobiecej szafy. Niestety taki egzemplarz nie będzie bardzo tani, ale jeśli wybierzemy sweter ze wstawkami z tkaniny, zamszu lub skóry, to wyjdzie całkiem przystępnie. Będą świetnie wyglądać z casualowymi jeansami lub spodniami, podkreślając niezobowiązujący charakter Twojego wyboru. Uzupełnij o buty i kolorowy płaszcz, aby stworzyć ciepły zespół.