Moda lata 80 zdjęcia – zainspiruj się

Moda lata 80 zdjęcia wpływa do dziś na wyobraźnię influencerów, projektantów oraz wizażystek, które pracują nad największymi pokazami. Jeśli chcemy się ubrać w duchu tamtejszej dekady, to koniecznie sprawdźmy, jakie są elementy nieodzowne garderoby rodem z osiemdziesiątych lat.

Charakterystyka dekady

Lata osiemdziesiąte są jedną z najbardziej różnorodnych oraz niezwykłych dekad w historii. Z jednej strony jest to czas prosperity ekonomicznego oraz młodych yuppies pnących się dynamiczne po szczeblach kariery. Zaś z drugiej strony lata osiemdziesiąte były momentem buntu przeciwko kapitalizmowi rodzącemu się. Jedni stawiali na pełen indywidualizm oraz bunt, a inni wpadali w niebezpieczny pracoholizm. W kulturze aż zawrzało. Muzyka metalowa i rockowa obok disco. Symbole technologicznego rozwoju stały się dwa niezmiernie pożądane w latach osiemdziesiątych urządzenia. Mowa tutaj o telefonie komórkowym oraz walkmanie.

W naszym kraju na pewno lata osiemdziesiąte były bardziej siermiężne, a niżeli na Zachodzie. W PRL było dosyć trudno o dostęp do ubrań modnych na Zachodzie, ale półki puste w sklepach nie przeszkadzały naszym rodaczkom kreatywnym. Polki w latach osiemdziesiątych same często szyły, jak i także przerabiały ubrania. Stylizowały wszystko na gwiazdy, które zostały podpatrzone w telewizji. Niektóre kobiety korzystały chętnie z oferty dwóch firm odzieżowych rodzimych: Hoffland oraz Mody Polskiej.

Inspiracje

Moda lata 80 zdjęcia robią do dzisiaj wrażenie. Nie podlega wątpliwości, że mamy się czym w dzisiejszych czasach inspirować. Najchętniej korzystamy z fotografii znanych osób. Nie sposób tutaj nie wspomnieć o Annie Lennox czy też Madonnie. Wiele osób spogląda na bohaterki seriali oraz filmów. Szczególnie chętnie podziwiamy bohaterki seriali oraz filmów szczególnie kultowej „Dynastii” czy też „Dirty Dancing”. Oczywiście duży wpływ na tamte lata miała wspaniała oraz uwielbiana przez wszystkich księżna Diana.

Tak naprawdę kult ciała stał się tak naprawdę w latach osiemdziesiątych dosyć silnym trendem, którego nie można przeoczyć. O tym świadczą chociażby stroje dopasowane mistrzyń fitnessu, których same wizerunki się pojawiały na rozkładówkach magazynów oraz na plakatach, kontrowersyjne gorsety Madonny czy też sukienki przezroczyste Cher.

Powiemy tak – jest się czym inspirować. Wychodząc w niektórych stylizacjach możemy naprawdę zszokować przechodniów. Jednak znajdziemy także takie, które będą poprawne i nikogo nie zszokują. Pamiętajmy doskonale o tym. Nie ma innej możliwości.