Legginsy damskie – więcej niż strój sportowy

Utożsamiasz legginsy damskie tylko ze sportem? Nic bardziej mylnego. Już dawno minęły czasy, gdy legginsy były jedynie elementem garderoby przeznaczonym do treningów. Jeżeli chcesz się przekonać, na jakie inne okazje nadają się legginsy damskie i poznać najlepsze marki legginsów, przeczytaj ten artykuł. Zapraszamy do lektury!

Najlepsze okazje do noszenia legginsów damskich

Jest wiele sytuacji, w których legginsy damskie będą idealnym wyborem. Stały się one tak popularne, że producenci zaczęli tworzyć odpowiednie legginsy w zależności od ich przeznaczenia. Jest multum okazji idealnych do ubrania tego rodzaju spodni. Jakich dokładnie? Zerknij na listę poniżej!

Na co dzień

Legginsy są miękkie, komfortowe – po prostu wygodne. Dlatego nie dziwi nas to, że utrwaliły się jako stały element damskiej garderoby. Wiele marek, w tym Adidas czy Reebok wypuszcza linie legginsów przeznaczonych właśnie do noszenia na co dzień – niekoniecznie typowo sportowych, ale takich, które świetnie współgrają z tradycyjnymi outfitami, a nawet tymi nieco bardziej wyjściowymi.

Dla kobiet w ciąży

Kobiety w ciąży muszą zmagać się z wieloma problemami. Mdłości czy rosnący brzuch mogą znacząco wpłynąć na ich samopoczucie. Dlatego w ofertach wielu sklepów można znaleźć legginsy damskie stworzone z myślą o przyszłych matkach. Są one wykonane z elastycznych, szybko schnących materiałów i mają szerokie ściągacze, co sprawia, że idealnie nadają się dla kobiet w ciąży.

Sportowe

Nie zapominajmy o pierwotnym zastosowaniu legginsów damskich – do treningów i uprawiania sportu. Jednak i ten rodzaj legginsów mocno ewoluował. Poza spodniami przeznaczonymi bezpośrednio do treningów na siłowni możesz znaleźć też te dedykowane do biegania lub jazdy na rowerze. Cel jest jeden – zapewnić wygodny, efektywny trening, a każdy sport aktywuje inne partie mięśniowe, stąd takie zróżnicowanie.

Turystyczne

Wyjazd za granicę i zwiedzanie nowego miejsca są prawie jak porządny wysiłek fizyczny – przez kilka dni biegasz od muzeum do muzeum, od zabytku do zabytku, od restauracji do restauracji. Przy tak intensywnej aktywności, warto postawić na wygodne spodnie – takie jak typowo turystyczne legginsy damskie. Wyglądają one nieco bardziej elegancko niż te do innych zastosowań i zapewniają maksymalny komfort w trakcie zwiedzania.

Jaką markę legginsów damskich wybrać?

Wybierając markę swoich legginsów, musisz pomyśleć o ich zastosowaniu. Niektóre firmy odzieżowe specjalizują się spodniach typowo sportowych, inne w outfitach na co dzień. Zobaczmy, co poszczególne marki mają do zaoferowania.

Adidas

Jako firma sportowa, Adidas ma swojej ofercie głównie legginsy treningowe. Jednakże nie brakuje im również opcji na co dzień. Decydując się na spodnie z tej firmy, powinnaś koniecznie zwrócić uwagę na charakterystyczne trzy paski. Jeżeli są one umiejscowione z boku, na długości jednej nogawki, to spodnie te będę przypominać typowy dres, co nie zawsze może być pożądanym efektem.

Puma

Producent z popularnym kociakiem w logo również może pochwalić się w większości legginsami do uprawiania sportów. Jednak treningowe wersje legginsów od Pumy są całkiem neutralne – możesz je wykorzystać w którejś ze swoich codziennych stylizacji.

IQ Cross the Line

IQ Cross the Line to świetna marka jeżeli szukasz legginsów typowo do biegania lub treningów. Marka ta może pochwalić się szeroką gamą stylów i niezwykle wygodnymi ubraniami – takie legginsy nadadzą się świetnie na siłownie.

Legginsy damskie – podsumowanie

Jak już się przekonałaś, legginsy damskie możesz nosić zarówno na siłowni, na mieście jak i na wyjeździe. Zwróć jednak uwagę, jakie legginsy zamawiasz – te do treningów mogą nie sprawdzić się jako wieczorowa stylówka.