Dywan sznurkowy – 5 powodów, dla których warto go wybrać

Dywan sznurkowy nie każdemu i nie zawsze wyda się oczywistą opcją do różnych pomieszczeń w domu. Okazuje się jednak, że jego funkcjonalność i estetyka mogą w znacznym stopniu przewyższyć klasyczne dywany, na jakie najczęściej się decydujemy. Wyróżniają się one przede wszystkim płaskim i sztywnym splotem, oraz tym, że są pozbawione runa. Obecnie dywany stanowią ozdobę i uzupełnienie dla wnętrza, wpływają na odczuwane poczucie przestrzeni. Odpowiednio dopasowane mogą sprawiać, że pomieszczenie wyda się większe lub zupełnie przeciwnie bardziej przytulne. Czy dywany sznurkowe będą rozwiązaniem, które sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach? Dlaczego warto zdecydować się akurat na takie rozwiązanie?

1. Wytrzymałość dywanów sznurkowych

Brak runa, w przypadku dywanów sznurkowych można uznać za zaletę. Właśnie dzięki temu wykazują się one wysokim poziomem wytrzymałości. Wyróżnia je przede wszystkim fakt, że nie pojawiają się na nich odkształcenia spowodowane przez ustawiane na nich meble. W związku z tym, jeśli np. postawimy na takim dywanie stolik, a po jakimś czasie postanowimy, zmienić jego umiejscowienie, to nie będzie widocznych nieestetycznych śladów. Dywan sznurkowy wykazuje ponadto wysoki poziom odporności na ścieranie i odbarwienia. Ułożenie go na słońcu nie spowoduje widocznych odbarwień jak również codzienne użytkowanie go i chodzenie po nim. Dlatego zaleca się układanie ich w miejscach, które są silnie eksploatowane przez domowników. Chodnik sznurkowy będzie więc idealną opcją chociażby do przedpokoju.

2. Łatwość utrzymania w czystości dywanów sznurkowych

Dywan tkany na płasko przypadnie do gustu również osobom, które cenią sobie łatwe utrzymanie domowych akcesoriów w czystości. Bez trudu będziemy bowiem go czyścić, odkurzymy, a nawet wytrzepiemy. Warto zwrócić uwagę, że nie pochłaniają one kurzu oraz innych zabrudzeń, jakie pojawiają się w domu. Wszystko znajduje się na ich powierzchni, dzięki czemu szybko to zauważymy i łatwo usuniemy. Możemy nawet podnieść dywan i wytrzepać w ogrodzie czy przed blokiem. W związku z tym podejmując decyzję o jego zakupie, dostrzeżemy, że w domu może być zdecydowanie czyściej i przyjemniej. Pod względem utrzymania czystości jest to również doskonałe rozwiązanie do domów i mieszkań, w których mieszkają zwierzęta. Z dywanu sznurkowego z dużą łatwością zbierzemy bowiem sierść, która w przypadku tych klasycznych, wydaje się niemal wczepiać w ich runo.

3. Dywany sznurkowe wyciszają pomieszczenie

Kwestią nie koniecznie oczywistą są właściwości akustyczne, jakie wykazują dywany sznurkowe. Wynika to przede wszystkim z ich zwartej formy i ciasnego splotu. Tkany na płasko wyciszy pomieszczenie, można wyraźnie zauważyć, że będzie „zatrzymywał” dźwięki wewnątrz i nie dopuszczał do ich przedostawania się na zewnątrz. Doskonale sprawdza się więc w budynkach wielorodzinnych, gdzie nieustannie jesteśmy narażeni na hałas od sąsiadów, a dodatkowo sami możemy generować uciążliwe dla innych dźwięki.

4. Dywany sznurkowe są lekkie

Brak runa sprawia, że każdy dywan sznurkowy jest bardzo lekki. Dzięki temu możemy dowolnie zmieniać miejsce jego ułożenia, gdyż przenoszenie nie sprawia najmniejszego wysiłku. Wyjątek może stanowić sytuacja, w której na dywanie postawiono meble, które najpierw trzeba przesunąć. Lekkość jest również atutem, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Dywan sznurkowy podnosimy z podłogi i wychodzimy go wytrzepać na zewnątrz, łatwo zadbamy też o czystość podłogi, która znajduje się pod nim. Po zakończeniu sprzątania odkładamy czysty dywan na miejsce i możemy cieszyć się z jego wyjątkowego wyglądu.

Zdjęcie pochodzi ze sklep.dywanopol.pl

5. Dywany sznurkowe mają wyjątkowy wygląd

Jeśli chodzi o estetykę, to dywany sznurkowe wyróżniają się wyjątkowym designem i z całą pewnością są w stanie urozmaicić i odmienić wnętrze. Jednak dostępne są również w bardzo bogatym wzornictwie i kolorystyce. Znajdziemy takie z klasycznymi wzorami, jednokolorowe czy dwustronne. Z łatwością więc dobierzemy odpowiedni dywan sznurkowy do wnętrza nowoczesnego czy industrialnego, rustykalnego, jak i bardzo klasycznego. Mimo charakteru nieco odmiennego od klasycznych dywanów wyróżnia je więc ogromny uniwersalizm. Doskonale wkomponowują się w rozmaite przestrzenie i cieszą oko przez długie lata, gdyż naprawdę ciężko doprowadzić do ich uszkodzenia, czy zniszczenia, a sam proces czyszczenia, jak już wspomnieliśmy, jest bardzo prosty. Wygląd dywanu sznurkowego sprawia, że jest on doskonałym rozwiązaniem do różnych pomieszczeń w domu. Sprawdzi się w łazience, kuchni, przedpokoju czy salonie. Wszędzie tam, gdzie przewija się wiele osób i mamy do czynienia z intensywną eksploatacją. Z pewnością więc jest to rozwiązanie, które każdy z nas może zastosować w swoim unikalnym wnętrzu.

Który sklep z dywanami sznurkowymi wybrać?

Jeśli zależy nam, aby wybrane dywany sznurkowe przetrwały w naszym domu wiele lat i nadal prezentowały się pięknie, to pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego sklepu, gdzie dokonamy ich zakupu. Podobnie, jak w przypadku innych towarów, po które sięgamy na rynku, tak i tutaj znaczenie ma jakość wykonania, zastosowane materiały, czy zwyczajnie precyzja. Za godny uwagi z pewnością można uznać sklep z dywanami sznurkowymi Dywanopol. Jest to miejsce, które wyróżnia się tradycyjnym podejściem do jakości i obsługi klienta – dokładnie takie, w jakim chcemy robić zakupy. Szeroki wybór różnorodnych dywanów, w tym właśnie wyjątkowe dywany sznurkowe oraz wyszkolony personel sprawiają, że każdy z łatwością znajdzie tu odpowiedni model dla siebie. Jeśli szukamy czegoś wyjątkowego, unikalnego, to również możemy liczyć na wsparcie w dopasowaniu. Szukając dywanu do kuchni, łazienki czy salonu warto wybrać dywany sznurkowe – jak już zresztą doskonale wiemy – kierując się ich zaletami. Pozostaje nam kwestia dokonania zakupu. Jeśli wybierzemy renomowany sklep z dywanami, taki jak Dywanopol, to z całą pewnością zyskamy piękne dywany i pełną satysfakcję ze swoich decyzji. Nasze wnętrza zyskają jeszcze więcej – ze względów estetycznych i praktycznych.

Zdjęcie pochodzi ze sklep.dywanopol.pl