Kosmetyki do makijażu na lato – jakie wybrać?

Na zewnątrz można obserwować coraz wyższe temperatury.  To one oraz intensywne słońce sprawiają, że kolorowe kosmetyki używane zimą i jesienią powinny zostać schowane głęboko do kosmetyczki. Są one bowiem zbyt ciężkie i intensywne. Będą one obciążać skórę, a także spływać z twarzy. Wiosną i latem powinno się więc sięgać po preparaty o lżejszej formule. Co to oznacza w praktyce?

Kolorowe kosmetyki z filtrem UV

Wiosną i latem przede wszystkim powinno się sięgać po kosmetyki, które będą chronić przed promieniami słonecznymi. Te w zbyt dużej dawce będą negatywnie wpływać na skórę. Przyczynią się do jej odwodnienia, szybszego pojawienia się zmarszczek czy bruzd, a także nieestetycznych przebarwień. Przed takim działaniem słońca skórę chronią oczywiście kremy z filtrem. Warto jednak pamiętać, że blokery SPF zawierają również preparaty do make-up. Kosmetyki do makijażu dostępne w drogeriach takich jak tagomago.pl/collections/makijaz to przede wszystkim kremy koloryzujące. Oferują one faktor od 15 do 30 SPF. Dla kobiet o jasnej, alabastrowej cerze polecane są podkłady z jak najwyższym filtrem, posiadaczkom skóry oliwkowej wystarczą kosmetyki z filtrem 10-15 SPF.

Podkład, fluid czy krem koloryzujący – czym malować się latem?

Latem i wiosną powinno się zrezygnować z ciężkich kosmetyków do makijażu. Oznacza to, że głęboko do kosmetyczki należy odłożyć podkłady i fluidy. Je najlepiej zastąpić kremami koloryzującymi BB i CC. Są one doskonałym wyborem w okresie letnim, szczególnie jeśli chce się połączyć dokładne krycie z właściwościami pielęgnacyjnymi. Latem warto sięgać po kremy koloryzujące o satynowym wykończeniu, dające efekt promiennej i świeżej cery. Dobrze, jeśli będą one w sobie zawierać składniki nawilżające. Warto też wybierać kremy o ton ciemniejsze niż zazwyczaj. Dzięki temu idealnie będzie się on stapiał ze skórą muśniętą słońcem.

Bronzer i róż na lato

W letniej kosmetyczce powinien znaleźć się nie tylko krem koloryzujący, ale i bronzer. Pozwala on wykończyć make-up, a także uzyskać efekt rozświetlonej skóry. Najlepszym wyborem będą bronzery, które wtapiają się w skórę i tworzą efekt glass skin. Dobrym wyborem będą też bronzery lekko opalające skórę. Dzięki temu efekt opalonej twarzy osiągnie się, bez jej wystawiania na działanie promieni słonecznych. Kosmetykiem niezbędnym w letniej kosmetyczce jest także róż. Jego zadaniem będzie odmłodzenie skóry i dodanie jej blasku. Latem warto zwrócić uwagę na róże, które posiadają wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Niektóre produkty mogą pochwalić się faktorem 50 SPF.

Makijaż oczu latem

Latem nie można zapominać również o makijażu brwi i oczu. Najlepiej wykonać go kosmetykami trwałymi, o wodoodpornej formule. W tym sezonie modne będzie sięganie po eyelinery i cienie do powiek w intensywnych kolorach. Podobne trendy będą dominować w letnim makijażu ust. Latem oprócz kolorowych kosmetyków do ust, należy używać także zabezpieczających pomadek. Będą one chronić delikatną czerwień wargową przed promieniami UV.

Niezbędnikiem w letniej kosmetyczce będą nie tylko kolorowe kosmetyki do makijażu, ale i mgiełki utrwalające make-up. Dzięki nim makijaż nie będzie spływać pod wpływem wysokich temperatur. Mgiełki nie tylko utrwalą makijaż, ale i pozwolą go odświeżyć w ciągu dnia. Dodatkowym plusem z ich używania jest działanie antyoksydacyjne i spowalniające procesy starzenia się skóry.