Komu pasuje rzadka grzywka?

Rzadka grzywka będzie świetnie wyglądać przy ciemnych włosach, jak i także przy pociągłej twarzy. Jest niezwykle dziewczęca oraz także bardzo naturalna. Sprawdźmy, jak zrobić modną grzywkę koreańską?

Czy będzie Ci pasowała?

Rzadka grzywka wygląda naturalnie, świetnie i jest niezwykle modna. Trend ten dotarł do nas prosto z Korei bardzo podobnie jak maseczki w płachcie. Tutaj chodzi o naturalną i delikatną grzywkę, przez którą będzie widać nam czoło. Sięga ona minimum do linii dolnej brwi oraz jest po bokach nieco dłuższa.

Tenże rodzaj grzywki sprawdzi się najlepiej u osób, które mają pociągłą bardziej twarzy w kształcie serduszka czy też trójkąta. Tego rozwiązania nie polecamy przy kwadratowej oraz okrągłej twarzy. Aby takie cięcie zastosować, włosy koniecznie muszą być proste. Tenże efekt nie będzie dobrze wyglądał przy włosach kręconych czy też falowanych. Jeszcze jednym bardzo ważnym aspektem jest sam kolor włosów. Rzadka grzywka będzie najlepiej wyglądać na brązowych czy też na czarnych włosach. Przy pasmach jasnych nie będzie zupełnie widać kontrastu i zamierzonego efektu nie osiągniemy.

Jak wykonać rzadką grzywkę?

Rzadka grzywka jest niezmiernie łatwa w wykonaniu. Dosłownie możemy ją zrobić w kilka minut. W pierwszej kolejności w linii włosów wydzielamy przy czole dosyć cienkie pasma po każdej stronę. Grzywkę należy podzielić na trzy równe sekcje. Dwie spinamy spinkami po bokach naszej głowy.

Część środkową grzywki łapiemy pomiędzy dwoma palcami na wysokości. W miejscu tym obcinamy grzywkę oraz także puszczamy włosy. Podniosą się dzięki temu troszkę do góry i będą mniej więcej sięgać pod linię dolną brwi. W kolejnym kroku odpinamy spinki po bokach oraz łączymy grzywkę. Boki należy ściąć pod skosem tak, aby nieco dłuższe były boki grzywki od środka.

Kolejny punkt jest opcjonalny. Chodzi o przejście do cieniowania delikatnego grzywki. Będzie ona dzięki temu lepiej się układała. Cieniujemy delikatnie grzywkę. W tym celu trzymamy pionowo nożyczki. Pamiętajmy o tym, aby to zrobić bardzo delikatnie i cieniować jedynie same końcówki. Inaczej sobie zrobimy dziury w naszej grzywce. Ostatnim krokiem jest ułożenie grzywki. Pasma wilgotne należy zawijać na środku głowy na duży wałek, aby odbić nasze włosy u nasady. Suszarką suszymy z nawiewem ciepłym oraz zdejmujemy dokładnie wałek. Pasma dłuższa zawijamy na boki, a sam środek grzywki należy rozczesać grzebieniem.I efekt końcowy już gotowy. Musimy przyznać, że naprawdę jest to banalnie proste i nawet nie musimy się udawać do fryzjera.