Uczesania krótkie włosy – poznaj sprawdzone sposoby

Uczesania krótkie włosy są niesamowicie eleganckie oraz kobiece. Wpasowują się dobrze w wizerunek zarówno bizneswoman, jak i także w stylizacje biurowe mniej zobowiązujące. Pamiętajmy o tym, że decyzja o obcięciu włosów na krótki nie musi się wiązać automatycznie z uzyskaniem samego wizerunku chłopczycy. Fryzury na włosy krótkie mają potencjał, aby być kobiecymi oraz pełnymi charakteru, a przy tym nieco się odmłodzić.

Dla kogo włosy krótkie?

Uczesania krótkie włosy stanowią świetny wybór przede wszystkim dla osób, które mają regularne rysy twarzy oraz kształtną głowę. Wyglądają dobrze w nich kobiety o budowie wąskiej ramion. Taka długość nie sprzyja osobom o szyi szerszej lub też twarzy drobnej, chociaż w drugim przypadku znaleźć można również cięcia odpowiednie. Zasada ogólna mówi, że krótkich włosów wystrzegać się powinny osoby o uszach odstających, przy czym w co po niektórych przypadkach istnieje możliwość zamaskowania mankamentu tego nieco dłuższymi kosmykami po boczkach.

Oczywiście nie ma wiekowych ograniczeń. U dziewczyn młodych fryzury z włosów krótkich mogą zależnie od cięcia wprowadzić bardzo zadziorny oraz rockowy klimat czy też nadać powagi. Starszym kobietom fryzura krótka dodaje energii oraz odejmuje lat. Wszystko jest już kwestią cięcia właściwego.

Fryzury z włosów krótkich a kształt twarzy

Krótkie włosy na pewno pozwalają nam wymodelować optycznie kształt twarzy oraz wpływać na odbiór samej proporcji sylwetki. Kluczem do sukcesu jest na pewno dobranie cięcia do cech indywidualnych osoby konkretnej. Jednym z kryteriów podstawowych jest oczywiście kształt twarz. Z owalną twarzą współgra bardzo dobrze grzywka. W przypadku okrągłej twarzy sprawdzają się fryzury z pazurkami, które zachodzą na twarz, smukłe boczki zestawione z wyższą oraz postrzępioną górą włosów czy też pasma wydłużane w okolicach uszu. W tenże sposób zostaje wprowadzony efekt wyszczuplenia oraz zwężania policzków, a sylwetka cała się staje wyższa oraz smuklejsza.

W odwrotnym przypadku: zbyt szczupłej twarzy całość oczywiście złagodzi długa oraz także miękka grzywka na bok zaczesywana. Czoło niskie czy też wysokie można modelować sposobami cieniowania grzywki.

Grzywka także sprzyja kobietom o twarzy trójkątnej czy też kwadratowej. W pierwszym przypadku może to być asymetryczny wariant, skośny czy też dosyć mocno wycieniowany. Godne uwagi jest strzyżenie w typie bob z pasmami włosów, które są ścięte poniżej samej linii żuchwy. Przy trójkątnej twarzy poleca się na pewno fryzury z włosów krótkich z długą grzywką lub też czesaną na bok, aby zasłonić same skronie.